דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הישג חסר תקדים בתחום הפיקוח
 
 
 
 
הישג חסר תקדים בתחום הפיקוח: ביהמ"ש הרשיע בעלי כלבים משוטטים בגלבוע והטיל עליהם קנסות
 
מפאת ריבוי מקרי נשיכת אדם ע"י כלבים משוטטים, קורא הפיקוח על בעלי חיים במח' הווטרינרית של המוא"ז הגלבוע לבעלי כלבים מישובי הגלבוע, לקשור את כלביהם ומזהיר מפני הטלת קנסות
פקח המועצה אסייג בפעולה
שופטת בית משפט השלום בבית שאן, דחלא שרקאווי, הטילה באחרונה, קנסות בסכום של 800 עד 1200 שקל, על תשעה בעלי כלבים מישובי הגלבוע, שהורשעו בשוטטות כלביהם ללא השגחה. הנאשמים, שלפני שיפוטם, ניתנה להם אפשרות לשלם קנס של 500 שקל, אך בחרו תחת זאת להישפט, חוייבו בין השאר בהוצאות בית המשפט.
 
הפקח הווטרינארי על בעלי חיים במינהל השירות לתושב של המועצה האזורית הגלבוע, יובל אסייג  מסר כי במקביל לשפיטתם של הנאשמים, הוגשו בינתיים עשרות כתבי אישום נגד תושבים שלא מנעו שוטטות של כלביהם ולא טרחו להחזיקם כחוק. "עד לפני כחצי שנה, התייחסנו לנושא של שוטטות כלבים, בהודעות אזהרה בלבד, אולם כיום אנו מיישמים את החוק בהטלת קנסות כלפי אזרחים שכלביהם משוטטים. הפעילות מתבצעת בתפיסת הכלב, כאשר באמצעות השבב המותקן ברצועה שסביב צווארו, אנו מזהים את שם בעליו של הכלב וכאמור מטילים עליו קנס", אמר יובל אסייג. הוא הוסיף כי למואשמים ניתנת אפשרות להישפט בבית משפט וממליץ להעדיף תשלום קנס מאשר שפיטה, הכרוכה לטעמו בהוצאות משפט וטלטולים מיותרים.
 
עוד ציין אסייג כי למחלקת הפיקוח הווטרינרי מגיעות תלונות של אזרחים שנושכו או הותקפו ע"י כלבים משוטטים ובתוכם ילדים. ואמר כי זהו מיטרד שהמועצה האזורית הגלבוע, אינה מוכנה לעבור לגביו, על סדר היום ורואה בחומרה רבה את התופעה.
 
הוא פונה מכאן לבעלי הכלבים וקורא להם לקשור את כלביהם  ולא לשחרר אותם לשוטטות. "מפאת ריבוי מקרים של תקיפת אדם ע"י כלבים, שמה המועצה דגש מיוחד לשמירה על שלום הציבור ובתוכם ילדים ממקרים של נשיכה,  ולצורך זאת, היא תאכוף את החוק ביד קשה", סיכם הפקח הווטרינרי במועצה.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים