דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> "הסברה הישראלית מבית היוצר של הגלבוע "
 
 
 
 
גובר הביקוש ברחבי העולם לשמוע ולהבין את מודל גלבוע- ג'נין . בכל חודש עולה מספר הבקשות של משלחות מארגונים וקהלים שונים שמבקשים ללמוד על המודל .  דני עטר, ראש המועצה: "זו תרומתנו בקרב על ההסברה הישראלית מול הסברה עוינת בעולם " .
לורן איפסם לורן מכתם
השבוע ביקרה משלחת ראשי הכנסייה הפרסבטריאנית בגלבוע שנחשבת אחת מן הכנסיות הגדולות בארה"ב . חברי המשלחת, הדבקים במסורת התורה, בנצרות הפרוטסטנטית, ומתייחסים אל כתבי הקודש כמסמך מנחה, באמצעות האמונה בישו, ביקשה לסייר בבעת ספר ערבי על מנת לבחון מקרוב את מודל דו הקיום ששמו יצא למרחוק בארה"ב ובאירופה, לשם כך נבחר בית הספר היסודי  בכפר מוקבילה של המועצה האזורית הגלבוע.
את פני המשלחת קבל ראש המועצה דני עטר וסגנו עיד סלים, צוות בית הספר ומנהלו ד"ר מוראד זיאדאת, שבית ספרו זכה לאחרונה לתואר של בית ספר מיוחד-מוביל. בתום הסיור בבית הספר, פרש ראש המועצה דני עטר בפני המשלחת את עיקרי חזונו למודל הדו קיום בגלבוע בין תושביו, ובין השכנים ממזרח מנפת ג'נין, כמו-כן  סיפר לאנשי המשלחת על  שיתוף הפעולה  הפורה עם מושל ג'נין מוסה כדורא, ועל הפרויקטים המשותפים הנוגעים לכל תחומי החיים  כגון  שיקום נחל הקישון, חבילת תיור בגלבוע ובג'נין, מפגשים בין ילדים ונוער ותחרויות סוסים ורכיבה משותפת. "פרויקטים משותפים אלה משפיעים באופן דרמטי על ההיבט הכלכלי על האזור ובעיקר על שכנינו הפלשתינאים", הסביר עטר. הוא הוסיף כי מנהיגים רבים מאירופה באזורים מעורבים שאף חוו קונפליקטים אלימים ,מגלים עניין רב במודל הדו קיום שאין כדוגמתו בארץ, הקיים בין יהודים וערבים בגלבוע.
לאחר דברי ראש המועצה , הציג מנהל בית הספר ד"ר מוראד זיאדאת  בפני האורחים,  את היסטוריית הכפר מוקיבלה, התפתחותו לאורך שנותיו  וכן את בית הספר מיום הקמתו, ובעיקר על  הישגיו יוצאי הדופן בחינוך ברמה הארצית. זיאדאת  הסביר לחברי המשלחת  על מימוש מודל הדו קיום בגלבוע, מן הזוית שלו כערבי ישראלי  תושב הגלבוע  בפרט,  ועל השתלבותם של הערבים במרקם החיים בגלבוע באופן מלא ושווה על פי חזונו של ראש המועצה דני עטר.
בהמשך ביקרו האורחים  במעבר הגבול הגלבוע בג'אלמה, שם קבלו סקירה על מעבר הגבול, והתרשמו עמוקות מן המתקן המודרני והמשוכלל  ומכמות כלי הרכב שעוברים בשעריו מידי יום ומן הפוטנציאל הכלכלי העצום לשני העמים הגלום במעבר .
עם תום הביקור בבית הספר במוקייבלה, הודו חברי המשלחת לראש המועצה על האירוח. הם ציינו בפניו כי התפעלו מאד  מתנאי הדו קיום השוררים בגלבוע, בין יהודים וערבים וכן משיתוף הפעולה הפורה הקיים בין גבולות הגלבוע לנפת ג'נין.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים