דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> סל תרבות לגני הילדים
 
 
 
סל תרבות תשע"ב לילדי הגנים והגיל הרך בגלבוע   מבטיח שפע פעילויות תרבות ואמנות, מופעים ותיאטרון

על מנת לחשוף ילדי הגנים של המועצה האזורית הגלבוע לתרבות  עשירה ומגוונת, לרבות היכרות עם עולם התרבות והאמנות וכן לפתח זיקה בין ילדי  הגנים לתחומים אלה, מפעילה מחלקת הגנים של המועצה תכנית "סל תרבות"  עשיר בגני הילדים לשנת תשע"ב

חגית לוין, מנהלת מחלקת  הגנים והגיל הרך במועצה, מסרה כי תוכנית סל תרבות במועצה,  היא תכנית  חינוכית לצפייה מושכלת באמנות בשיתוף עם משרד החינוך.

  "מטרת התכנית, היא  להכשיר את הילד מגיל צעיר שיהיה שוחר אמנות  איכותית בחייו הבוגרים. מדובר בתכנית משולבת במערכת החינוך הפורמלית בגני  הילדים, כאשר עיקרי התכנית הם: צפייה במופעי אמנות בתחומים שונים מדי שנה, באופן  מדורג ובתכנון רב-שנתי;  קיום פעילות חינוכית נלווית  למופע, כולל הכנה מראש, ועיבוד הרשמים אחרי הצפייה; קיום המופעים במסגרת הגן ,  כדי להבטיח נוכחות מירבית", מסבירה לוין.

השפעות:

החשיפה השיטתית של הילדים לאמנות, מציינת לוין, מקדמת מטרות חינוכיות, כמו:  הרחבת אופקים. "המפגש עם אמנות מרחיב את עולמו התרבותי של הילד, כמו כן  מעשירה רוחנית את עולמו. "המפגש עם אמנות מפקיע את הצופה מן החומרנות  וההישגיות, ותורם ליצירת ראיית עולם מורכבת. כמו כן יוצר אצל הילד אמות  מידה של סובלנות וקשב לזולת. "אמנות איכותית מתבוננת במציאות מנקודת ראות  מורכבת, ומעניקה לה פרשנויות שונות. היא מזמנת לצופה אפשרות להבין את רגשות  האחר, ובכך תורמת לפיתוח רגישות, סובלנות ואמפתיה", מסכמת מנהלת מחלקת  הגנים והגיל הרך.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים