דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> פיילוט ראשון בסנדלה - "נוער תקווה"
 
 
 
 
בכפר סנדלה שבגלבוע מופעל פרוייקט "נוער התקווה" להקניית ערכים בתחומי החיים השונים הפרוייקט, פיילוט ראשון בכפרי הגלבוע

דני עטר יוזם הפרוייקט: "מטרת הפרוייקט היא לעצב את אישיותם של בני הנוער בכפרי הגלבוע וכן להקנות להם ערכים של אחריות, סובלנות וכבוד הדדי"
המחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית הגלבוע, בשיתוף עם מינהל הנוער במועצה קיימו פרוייקט משותף  "נוער התקווה", פרי רעיונו של ראש המועצה, דני עטר, המקיף מגוון נרחב של פעילויות בקרב בני הנוער בכפר סנדלה שבגלבוע. הפרוייקט מהווה פיילוט לקראת הפעלתו ביתר כפרי המועצה והוא כולל: גיבוש חברתי, הכרת תחומי חיים שונים, יצירת אקלים המקדם ערכים של סובלנות הדדית, התנדבות, הקניית ערכי אחריות אישית וכבוד הדדי.
חניך הפרוייקט לפני רכיבה על הסוסים
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים במועצה, רחל ברנע-אמרגי וראש מינהל הנוער במועצה שמוליק עינב, ציינו כי הפרוייקט "נוער התקווה" נועד ליצירת גיבוש ועיצוב בני הנוער מסנדלה להקניית ערכים בתחומי החיים השונים. לדבריהם, התמודדו הנערים במהלך ביקוריהם במוסדות שונים מול סכנות והתמכרויות למיניהם, כמו ביקור במוסד לגמילה במלכישוע, שם עמדו מקרוב על דרכי הגמילה, באמצעות הסברה ע"י מדריכי כפר הגמילה ובהמשך  התוודעו עם סכנת הגלישה באינטרנט.
שמוליק עינב, ראש מינהל הנוער במועצה מסר, כי נערי פרוייקט "נוער התקווה", הכירו בחשיבות בשימוש הנכון באינטרנט שיאפשר להם העשרת תכנים  ולא שימוש לא נכון. הוא ציין כי השימוש באינטרנט אצל הנערים הוא כלי ולא כמטרה, ומהווה חלון לעולמות חדשים ומעניינים. "בני הנוער חוו חוויה של הצלחה ולמידה, אשר הובילה אותם למקום שבו מצאו את עצמם תורמים לקהילה ולא נתרמים ממנה, מצב זה הינו אידיאלי מבחינת מינהל הנוער והמחלקה לשירותים חברתיים, כך שנוער זה מחזיר לקהילה בה הוא חי והקהילה מרגישה שייכות וקירבה לנוער", אמר עינב.
ראש המועצה האזורית דני עטר, שיזם כאמור את הפרוייקט, אמר כי תנועות הנוער בגלבוע – בישוב ובכפר, מעצימות את המנהיגות הצעירה וכמוה את האחריות לנשיאת מטלות בקרב בני הנוער, כמו כן מעצבות את אישיות הנער ומפחיתה עד למינימום את שיעור האלימות. עטר בירך את מנהלת מחלקת השירותים החברתיים ואת ראש מינהל הנוער במועצה ואיחל להם המשך הצלחה.  
שמוליק עינב ורחל ברנע-אמרגי שיבחו את מובילי הפרוייקט "נוער התקווה" שהביאו להצלחתו, ובראשם – זועבי נאיף, רכז מפעלים במינהל הנוער, חיים מנדל, עובד סוציאלי ממחלקת השירותים החברתיים של המועצה, מחמוד עומרי, מדריך הקבוצה וכן את וואפה, רכזת הנוער בכפר סנדלה.
   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים