דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> החיים שווים זהב
 
 
 
 

"החיים שווים זהב"  בי"ס עמק יפה-גלבוע מייחד את חודש שבט  למאבק בבטיחות וזהירות בדרכים
 
תחת הסיסמא "החיים שווים זהב", מקדיש בית הספר "עמק יפה" שבישובי התענך, חודש שבט  להנחלת ערכי השמירה על החיים באמצעות דיון חינוכי וחוויתי בסוגיית הזהירות בדרכים, על פניה השונים. מחנכי בית הספר וההנהלה הבהירו בפתיחת פעילות הפרוייקט בפני התלמידים, כי טרגדיות תאונות הדרכים לא פסחו למרבית הצער, על בית ספרם, "עמק יפה", כאשר בין תלמידיו  ואנשי הצוות, שכלו את אהוביהם.
 
מנהל בית הספר, קובי רוימי, אמר כי מחירן של תאונות הדרכים הוא בלתי נסבל. "אנו שומעים מעת לעת על מעגלים קרובים ורחוקים של אנשים שחייהם נעצרו באחת, אם בשל פציעתו או חלילה מותו של קרוב משפחה ואם בשל אובדן חיים של קרוב, או אשם כלשהו, המשאיר פצע בל יימחה בלב אוהבים", ציין מנהל בית הספר. הוא ציין  כי המלחמה בתאונות הדרכים היא בעצם מאבק להמשך החיים, הקיום הבריא. "תאונות הדרכים גובות מידי יום מחירים בלתי נתפסים, אותם אנו משלמים ללא שום הצדקה. התלמידים הצעירים, שעדין אינם נהגים ברובם, מתחברים לנושא, מגלים רגישות ואני מאמינה שהטמעה חוזרת ונשנית של חשיבות הנושא עשויה להוביל שנוי חיובי", אמר מנהל בית הספר.
 
בחודש האחרון שובצו כל תלמידי בי"ס "עמק יפה" לשיעור אינטראקטיבי בלוח החכם. תלמידים הביעו את רתיעה ראשונית מהיקף התאונות והשלכותיהן. עם זאת, במהלך השיעור, שהותאם מבחינה פדגוגית לגילאי המשתתפים השונים, הצליחו התלמידים באופן יוצא מן הכלל להתגייס לטובת הפעילות, לפעול כקבוצה, להביע באופן מעמיק וענייני, עמדות ומחשבות בנושא ולעבור תהליך אישי וקבוצתי.
 
רכזת "זהב בדרכים", רותם כהן, מסרה כי הפתיחה בכל הכיתות היתה זהה: "התלמידים צפו במצגת תמונות מרגשת כשברקע הושמע שיר בנושא. במהלך הפתיחה, התבקשו המשתתפים לרשום ולנתח את הגורמים לתאונות דרכים. לאחר מכן, התנסו הכיתות הצעירות בתקשורת בתעבורה. אחת הפעיליות כללה הדמיה של התלמידים למכוניות, כשמטרת התלמידים היתה להחליף מקום אחד עם השני. כדי להצליח לעשות זאת התלמידים היו חייבים לשכלל את מיומנויות התקשורת הבינאישית שלהם. הכיתות הבוגרות צפו בסרטים שהציפו את הנושא, האזינו לשיר העוצמתי 'מרכבות המוות' של מוקי. הם היו קשובים מאוד, רצו לשמוע עוד ועוד ושיתפו פעולה בצורה יוצאת מן הכלל. עבור חלק מן התלמידים ההשתתפות בפעיליות היתה לא קלה מבחינה רגשית, היו שדמעו, אחרים פרשו מהדיון והיו שביקשו שיודלק האור או שלא רצו לצפות. כל אחד מן התלמידים התחבר לסיפורים שהוא מכיר מחייו הפרטיים או ששמע מסביבתו. בתום השיעור ביקשו התלמידים שיעורים נוספים בנושא", ציינה רכזת זה"ב בדרכים.
 
קובי רוימי, המנהל, ציין כי בהמשך לפעיליות, הגיע ביום רביעי, 25.01.12 בוחן תנועה לביה"ס והעביר הרצאה מרתקת לתלמידי כתות החטיבה העליונה. "התלמידים הקשיבו לכל מילה ואחר כך שאלו שאלות רבות בנושא החוק, נהיגה בשכרות, ציות לתמרורים, תאונת 'פגע וברח', חגורת בטיחות, רכיבה באופנים, נהיגה על טרקטורונים, חשיבות הקסדה וחשיבות ההיענות לשוטר. היתה לתלמידים הזדמנות יוצאת מן הכלל לפגוש איש חוק, שוטר, להבין את חשיבותו הרבה של תפקידו ולהתחבר אליו. המסקנה היתה כי מטרת של השוטר ומטרת התלמידים (כנהגים ומשתמשי הדרך) זהה: שמירה מתמדת על חיי הנוסעים בדרך ומשתמשי הדרך האחרים", סיכם מנהל בית הספר.
 
כתבנו מציין כי המשך הפעילות הבית ספרית למלחמה על חובת הזהירות והבטיחות בדרכים תכלול גם עשייה למען הקהילה העוטפת של בית הספר. הפעילויות המתוכננות לתקופה הקרובה: זיהוי ואיתור מפגעים בטיחותיים בדרכים ובכבישי המושבים על ידי תלמידי ביה"ס כגון: כביש צר ומפותל, ראות מוגבלת, סיבובים מסוכנים, תנאי ראות מכבידים בחורף, שוליים צרים ועוד. התלמידים יאתרו את הבעיות בכביש בעצמם ויציעו דרך להפחית את הבעיה באמצעות שלט שיכינו בכיתה ובסדנת אומנות שבבית הספר.
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים