דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> "בעמק יפה" מתכוננים לשרות צבאי
 
 
 
התיכוניסטים מ"עמק יפה" שבגלבוע לקראת שירות צבאי משמעותי בצה"ל

כ-100תלמידי כיתות י"א-י"ב מבית הספר "עמק יפה" שבגלבוע השתתפו בסיור בתערוכה של "חיילות צה"ל" שנערכה לאחרונה באתר אחמדיה ברמת הגולן, במסגרת תכנית הכנה לקראת שירות צבאי. הסיור כלל לימוד מורשת קרב ומטרתו  הייתה להפגיש את התלמידים עם נקודות השיא המרגשות שבשירות הצבאי, לצד מתן מידע אמין על השירות הצבאי ועל תהליך הגיוס. התלמידים הגיעו אל התערוכה באתר אחמדיה בה מוצגים חיילות צה"ל ואמצעי לחימה. הם הסתובבו מלאי עניין בין הביתנים של החילות השונים, שמעו הסברים מפי החיילים במקום, קיבלו פרוספקטים, שאלו שאלות, נכנסו לטנקים וגילו עניין באמצעי הלחימה שהוצגו.

מנהל בית הספר, קובי רוימי, מסר כי התלמידים הקשיבו ברוב עניין לחיילים והחיילות מן החילות השונים, שהסבירו להם על משמעות השירות הצבאי, על מגוון התפקידים הקיימים,תנאי השירות ודרישות המשמעת מן החיילים. "התלמידים התעניינו מאוד בתפקידים השונים ובהבדלים שבין החילות, כל זאת, לצד סקרנות שנגעה לפרטים היומיומיים, כמו:מדי חיילים ודרישות ההופעה ההולמת, סדר היום הצבאי וכדומה", ציין רוימי.

ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי תלמידי בית הספר" עמק יפה", כמו חבריהם מיתר בתי הספר התיכוניים, ידועים ברובם הגדול,  כבעלי מוטיבציה לשירות בטחוני משמעותי. "מערכת החינוך בגלבוע, היא בין המובילות בארץ להתגייסות לשירות צבאי משמעותי ולמעורבות במדינה והקהילה.השירות בצה"ל הוא מימוש חובה אזרחית, המתבטאת בקרב ילדינו, בנכונות ליטול על עצמם אחריות אישית, תוך הזדהות עם המטרות, המוצבות בפני צה"ל", אמר דני עטר.

את היום סיכמה תצוגת אש מרתקת. התלמידים חשו כאילו הם נמצאים בפעולה צבאית, כאשר צפו בטנקים שביצעו ירי באש חיה בסיוע תותחים.בסיום היום נערכה הופעה נלהבת של להקת חיל חינוך, התלמידים "הסתערו" לקדמת הבמה, לרקוד, לשיר ועם תחושת שיא נהדרת זו, שבו הביתה בסוף יום חווייתי וחשוב זה. כך סיכמה זאת

שובל לוי, תלמידת כיתה י"א, סיכמה את סיור ההכנה לצה"ל: "קיבלתי מידע מהחיילים על התפקידים השונים. עניין אותי במיוחד לשמוע על המשטרה הצבאית שאחראית על לבוש הולם של החיילים, שחייל יהיה' מדוגם'. צפינו בירי של טנקים כהדגמה להסתערות על אויב. כמו-כן קיבלנו הסבר על מלחמת יום כיפור שהתחוללה ברמת הגולן בשנת 1973. בנוסף, הופיעו לפנינו חברי להקה צבאית ושרו לנו. חזרתי לבית, עם המון מידע על הצבא ועם רצון להתגייס", ציינה שובל לוי.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים