דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> שר התמ"ת אישר הקמת שני אזורי תעשיה בגלבוע וכן בניית מעונות יום למאות משפחות לקראת הרחבת ההתיישבות
 
 
 
 
אזורי התעשייה החדשים ישמשו את האוכלוסייה בכפרי הגלבוע ומטרתם לאגד עסקים קטנים ובינוניים בתחומי עיסוק מגוונים.
שר התמ"ת שלום שמחון נפגש לאחרונה, עם ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר וסגנו, עיד סלים. השלושה דנו בנושא קידום אזורי התעשיה בגלבוע לצורך הגברת מקורות תעסוקה לתושבי הישובים. השר נענה לבקשת עטר להקמת שני אזורי תעשיה לאוכלוסיה הערבית בכפרי הגלבוע, וציין כי עם בנייתם, יועברו עסקים קטנים מהכפרים לאזורי התעשיה. אל השר נלווה צוות מקצועי ממשרדו, כולל מנהל מחוז הצפון של משרד התמ"ת.
עטר וסגנו עיד סלים ושר התמ"ת שמחון  
באיזור התעשייה ההנבנה נבואות הגלבוע
במהלך ביקורו ב"מעבר הגלבוע", בו התבצעה העברת סחורות ברכבים בין הרשות הפלשתינית וישראל, הבטיח השר שמחון לראש המועצה וסגנו, לאשר עוד השנה את בקשתם של 20 היזמים הממתינים לאישור משרד התמ"ת להקמת שלוחת מפעליהם במרכז "חבר" וכן התחייב לקדם את נושא העורף הלוגיסטי באזור התפר בין הרשות הפלשתינית לגלבוע. השר שמחון  אמר כי הוא מאמין מאד בהצלחת פרוייקט גשר השלום בין הגלבוע והפלשתינאים ויפעל לקידום נושא זה. עטר ציין בפני השר כי קידום העורף הלוגיסטי, היא שאיפה משותפת של הגלבוע והרשות הפלשתינית לספק תעסוקה לעשרות אלפי ישראלים ומהרשות. הוא חזר והדגיש כי מעבר הגלבוע מהווה מרכיב חשוב לגלגלי הכלכלה לשני העמים.
 
כמו כן, העלה דני עטר בפני השר את הצורך המיידי של בניית מעונות-יום בגלבוע, וציין כי משפחות רבות מגלות עניין לעבור לישובי הגלבוע, ושעקב מחסור במעונות יום, מתעכב מעברן. השר אישר את בקשת ראש המועצה להקמת מעונות יום בכל ישובי הגלבוע וציין כי תחום המעונות עומד בפני מהפכה גדולה שתלווה בתקציבי ענק בהקצאת הממשלה, במטרה להגדיל את ההיצע באופן משמעותי ולשפר את השירות למשפחות. הוא הביע את התרשמותו הרבה מתנאי חיי הדו קיום השוררים בין ישובי וכפרי הגלבוע ושיבח את דני עטר וסגנו עיד סלים על חיזוק יחסי השכנות ביניהם המושתתת לדבריו בהפניית משאבים באורח שוויוני מובהק. ראש המועצה וסגנו הודו לשר על דבריו ועל הבטחותיו בקידום נושאים שדנו ביניהם.
   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים