דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> נוטעים למען עתיד ירוק
 
 
 
עובדים פלסטינים ויהודים נטעו עצים ופרחים יחד עם 300 ילדי גן חובה ערבים ויהודים במעבר הגלבוע

לרגל ט"ו בשבט, עובדים פלסטינים נטעו עשרות עצים ופרחים יחד עם 300 ילדי גן חובה ערבים ויהודים מהישובים גן-נר וסנדלה, שבגלבוע. הילדים רשמו ליד כל עץ את השם שלהם במטרה, שיגדלו יוכלו לראות אותם גדלים וצומחים עם השנים. החלקה החדשה נקראה "חלקת הידידות".

 דני עטר, ראש המועצה האזורית הגלבוע: "אנחנו עדים לכך שמקום, שהיה פעם איזור מלחמה יהפוך לאזור של שיתוף פעולה,שלום ודו-קיום.
עוד הוסיף עטר, כי "מעבר גלבוע ג'נין הוא הסמל והדוגמא הטובה ביותר לכך שפלסטינים ויהודים יכולים לחיות יחד למען עתיד משותף טוב יותר."
עוד הוסיף עטר, לאחרונה נפגשו גם מומחים ישראלים ופלסטינים וגיבשו  תוכנית לשיקום נחל הקישון והקמת פארק אקולוגי משותף משני צידי גדר ההפרדה, בתקווה שיום אחד יהפכו לפארק אחד משותף".
מנהל המעבר, שמואל בן שבת השתתף אף הוא בטקס, וכן עובדי המעבר היהודים והפלסטינאים.
 בטכס הנטיעות השתתפו ילדי "אשכול הגנים" מהיישוב גן –נר , תלמידי כיתות ה' של ביה"ס נר הגלבוע, וזאת, כחלק מתוכנית "מעברים", המתקיימת בגני חובה בגלבוע, ותלמידי בית הספר בסנדלה.
דרור ללוש, ראש מינהל חינוך ציין את הסמליות הגדולה של לערוך טקס נטיעות באזור גבול ובצילו של סכסוך מתמשך וציין כי "הילדים סופגים כעת ערכי דו קיום שיביאו בתקווה לקירוב הלבבות בין שני העמים ".
מנהלת הגיל הרך במועצה, חגית לוין  הודתה לעובדי מעבר הגלבוע שסייעו להצלחת מבצע נטיעת שתילי העצים. בתום הטכס קיבלו הילדים שתיל פרח "אמנון ותמר",  כשי לכבוד החג.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים