דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> ילדי המשפחתונים בכפרי הגלבוע למדו על ערכי חג הקורבן בפעילות תרבותית ענפה
 
 
 
 
 עשרות ילדי הכפרים של המועצה האזורית הגלבוע, השוהים במשפחתונים, חגגו בתחילת השבוע את "חג הקורבן" (עיד אלאדחה). הילדים, מגיל 3 חודשים עד 3 שנים, קיימו יחד עם הוריהם את טכסי החג, באמצעות ציורים המאפיינים את החג, כמו כבשים צבעוניים, שהיוו קורבן ל"מכה" הקדושה, הליכה במעגלים סביב תמונת ה"מכה" וזכו במתנות, אותן יצרו הילדים והוריהם במשפחתונים.
עולא אלבחירי, רכזת משפחתונים בשירותי הרווחה של המועצה, ציינה כי הילדים למדו מהוריהם על ערכי החג ומנהגיו וניכר היה כי נהנו מאד מהחגיגות. "כיום פועלים בתחום המועצה 7 משפחתונים שבהם מסודרים 35 ילדים בין הגילאים 3 חודשים - 3 שנים, המשפחתונים מהווים מסגרת חינוכית לילדים בגיל הרך של הורים עובדים", ציינה אלבחירי. לדבריה, המועצה, והעומד בראשה,דני עטר פועלים לפתח את נושא המשפחתונים במטרה לעודד נשים לצאת לעבוד.
 ראש המועצה, דני עטר בירך את תושבי חמשת כפרי הגלבוע, לרגל החג ואמר כי הגלבוע על תושביו, שותפים לחגיהם ולמסורות של תושבי הכפרים, כשבראש ערכיהם - סובלנות ודו-קיום. "המועצה מהווה דוגמא לכלל ישובים מעורבים במדינה, במימוש רעיון השיוויון והדו קיום בחיינו היומיומיים, באיכות החיים, בתעסוקה, בחינוך, בתשתיות ובצמצום פערים", אמר עטר. לברכה הצטרף סגנו, עיד סלים, שבירך את ציבור החוגגים.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים