דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> כ-150 חניכי תנועת "בני המושבים" בגלבוע הקימו מחנה קיץ ברוח של ראשית ההתיישבות
 
 
 
 
כ - 150 חניכי תנועת "בני המושבים",  מכיתות ד'-ו', שבגלבוע, חזרו לאחרונה ממחנה קיץ, שביער עין זיתים, בו שהו במרוצת חודש יולי האחרון. המחנה שיחזר את תקופת ראשית ההתישבות, כאשר מקימיו שמו דגש על חבלי ההקמה על רקע שתי המלחמות, לרבות היחסים עם השלטון הבריטי, וכמובן הדילמות היומיומיות והחברתיות שהתלוו למפעל זה.
 
רכזת תנועת "בני המושבים-גלבוע", נורית מלמוד, ציינה כי במסגרת המחנה, חוו החניכים את מלאכת ההקמה במתכונת של  בנייה מחנאית, שכללה פעילות בטחונית בדמות א"ש לילה ו"חיפושים" של בריטיים אחרי סליקים, פעילות חברתית בדמות מפגשים פרונטליים (="ק" בשפת התנועה) וכמובן תחרויות בניה מחנאית וסלטרון.
במחנה נכחו 1010 חניכים ו-390 חברי צוות מ-8 מועצות במחוז הצפון של התנועה. מהגלבוע יצאו 150 חניכים וחברי צוות. את המחנה ניהלו והפעילו חברי גרעין עודד אשר תיפקדו גם כמדריכים ראשיים, כאנשי מינהלה וגם כ'בריטים' כמובן, ולצידם הצטרפו מדריכי הקבוצות עם החניכים והפעילים אשר היוו את מעטפת המינהלה ודאגו לפעילות מהנה, שוטפת ובטוחה.
מלמוד: "בתום הערב השני, התקיימו טקס ו'מסיבה עברית'. קמנו בבוקר היום השלישי לטיול בשני ראשים כאשר ראש 'מושב' הלך במסלול נחל בצת וראש "קיבוץ" (אליו השתייכה המועצה האזורית שלנו) אל נחל עמוד העליון. חזרנו עשירים ביידע, בנסיון ובחוויות משותפות, ומעל לכל כמובן חזרנו בריאים ושלמים" ציינה רכזת התנועה.
ראש מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, שמואל עינב שיבח את פעילות מארגני מחנה הקיץ ובראשם את רכזת תנועת במי המושבים-גלבוע, נורית מלמוד והודה בין השאר, למדריכים, לפעילים ולמד"בים שלקחו חלק פעיל, בתיפקוד ובמשמעת, וציין כי הם ראויים להערכה.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים