דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> 40 מדריכים ומדריכות, "מצופי הגלבוע", סיימו השבוע את קורס המד"צים התנועתי
 

הם כבר נכונים!

בגלבוע גאים ומברכים מכל הלב את 40 המדריכים והמדריכות, המגיעים משבט "צופי הגלבוע", אשר סיימו השבוע את קורס המד"צים התנועתי. סיום הקורס משקף, שוב, את מידת הבולטות והמרכזיות שמהווים צופי הגלבוע מקרב תנועת הנוער "הצופים הערבים הדרוזים". הנתונים בכל הקורסים של תנועת הנוער, פשוט מסחררים- מתוך 150 חניכים שיצאו מכל הארץ להשתתף בקורס, למעלה מרבע מהם מגיעים מהגלבוע!
 
מדובר על הכשרה של 60 שעות, אשר התקיימה בשני מקטעים- החלק הראשון התקיים באזור שמורת נחל ציפורי, ואילו החלק האחרון התקיים בסוף השבוע האחרון ביער לביא. מהלך הקורס כלל הכשרה מקיפה, בתנאי שדאות, תוך התמקדות בערכי התנועה ככלים בהם יצטיידו המדריכים החדשים. בין השאר בוצעו פעילויות O.D.Tאשר מחזקות אלמנטים חשובים של לקיחת אחריות, תרומה לקהילה, התנסות בהעברת מסרים, קבלת החלטות והתמודדות עם בעיות ופתרונן.
 
על כל מלאכת הקורס והדרכת המדריכים החדשים, מנצחת ביד רמה ובמסירות- שאדיה ג'ומעה רכזת פעילויות התנועה בגלבוע (מהכפר טייבה). ג'ומאעה, אשר זכתה לפני כחצי שנה בסמל "אריה ארד הצופים" (המוענק לדרג בכיר בתנועת הצופים), ציינה בדבריה כי "הצופים הערבים, כמו תנועת האם, מבקשים לקדם פעילויות של חינוך בלתי-פורמלי, תוך קידוש והבלטה לערכי השוויון, אהבת אדם וטשטוש מעמדות חברתיים. ערכים אלו משתלבים נהדר עם "רוח הגלבוע" המיוחדת והאג'נדה של המועצה לפתח את החוסן הקהילתי בכפרים ולתרום להצמחת מנהיגות מקומית."


 
אותם 40 מדריכי נוער החדשים יחזרו כעת לכפרי הגלבוע, שם יקימו קבוצות הדרכה מגוונות- החל מגילאי כיתה ד' ועד י"ב, כאשר כל קבוצת הדרכה תמנה עד 18 חניכים. נציין כי הקורס נמשך במשך סוף שבוע ארוך (2 לילות בשטח), ועל מנת שמשתתפי הקורס מהגלבוע ירגישו פחות את חסרון הבית, דאגה שאדיה ג'ומעה להביא לחניכים את מטעמי "מטבח הגלבוע האותנטי", וכך הם זכו להדרכה מקיפה של מומחי קולינריה מקומית, אשר הוסיפו טעם מיוחד לערכי ההגשמה התנועתית.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים