דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חווית קיץ קולינרית ובלתי נשכחת לילדי הגלבוע
 

חווית קיץ בלתי נשכחת לילדי הגלבוע

פעילויות הקיץ לילדי ובני הנוער בגלבוע, קיבלו השנה שדרוג רציני, כאשר במסגרת פעילות "לילות לבנים", התקיימו ביישובים פעילויות "מאסטר-שף", בהם ובדומה לתכנית הטלוויזיה המפורסמת, מתחלקים ילדי היישוב לקבוצות, אשר מתחרות ביניהם על הכנת מאכלי גורמה, כשבסוף נהנים הילדים ממעשה ידיהם בארוחה משותפת.

במסגרת זו הגיע לראשונה פעילות זו למגזר הערבי, כאשר הכפר מוקייבלה אירח את התחרות שנערכה עבור בני המקום. בני הנוער של מוקייבלה התחלקו לקבוצות, בישלו, טיגנו, אפו והכינו מטעמים, מהם נהנה גם עובד נור (ראש המועצה) שהגיע לבקר. בסוף תהליך הכנת האוכל והצגתו ניקדו את המנות צוות שופטים מקצועיים. על פי התרשמותם קבוצת הבנות זכתה בציון המקסימלי בפרזנטציה, אך המנה הזוכה במקום הראשון היא דווקא של קבוצת הבנים!

 
בנוסף, התקיימה התחרות השנייה במגזר והפעם בכפר טייבה. עשרות בני נוער הגיעו לקחת חלק בפעילות. הקבוצות הפעם היו מעורבות (בנים ובנות), כאשר הקבוצה שזכתה במקום הראשון היא הקבוצה שהכינה שקשוקה עשירה ומיוחדת בטעמים. הפעם היה זה הישאם זועבי, סגן ראש המועצה שהגיע לבקר ולטעום ממעשי ידיהם של הנוער המקומי. מעבר לשקשוקה האיכותית הפגינה אותה קבוצה גם הכנת מטעמים יותר מסובכים ורמת פרזנטציה גבוהה.
 
תחרות המאסטר שף בכפרים נוהלה ברצינות ובמקצועיות גמורה, כאשר צוות השיפוט כלל שפים המקצועיים שהגיעו במיוחד לשפוט. הצוות כלל את אחמד ג'אבר (ממוקייבלה), איציק אסף (גן-נר), וירון מקייטרינג טימין
אשר ברמת צבי.
 
כאמור פעילות תחרות מאסטר שף בכפרים נעשתה במסגרת תכנית "לילות לבנים" אותה מובילה ליטל יהושע "מנהלת תכנית עיר ללא אלימות". יחד עם יהושע הייתה זו רונית אזרד (מזכירתו של הישאם זועבי), ששילבה בין הפקת האירוע לבין שיפוט המנות, כאשר היותה תזונאית זיכה אותה לשמש כשופטת נוספת בתחרות. במוא"ז הגלבוע מודים לכל פעילי המועצה שעמלו על הפקת הערב, ואתם לדרור מ"גרביל-חוויה חינוכית", שביחד יצרו חוויה חינוכית, ערכית וטעימה!

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים