דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בסוף השבוע נערכה צעדת הגלבוע ה-47 כ-15 אלף צועדים הגיעו לגלבוע ולקחו חלק באירועי פתיחת האביב
 
 
במהלך סוף השבוע האחרון התקיימה צעדת הגלבוע המסורתית. השנה התקיימה הצעדה בפעם ה-47. השנה נערכה הצעדה בסימן שמירה על אירוס הגלבוע, הפרח המוגן שצומח באזור הגלבוע ונמצא תחת סכנת הכחדה, כך על פי החברה להגנת הטבע.
 
בצעדה, שהינה הצעדה העממית הגדולה בישראל, השתתפו כ-15 אלף איש שהגיעו לאזור הגלבוע ולקחו חלק באירועי פתיחת האביב. המשתתפים הגיעו למעיין חרוד ומשם הועברו לאחד משלושת המסלולים בהם ניתן היה לצעוד: משפחתי של 5 ק"מ, עממי של 11 ק"מ ומסלול בינלאומי של 22 ק"מ
גביע הערכה לזקן הצועדים פרופ' לדני 
אלפי הצועדים שהגיעו במהלך השבת הצטרפו להמונים שהגיעו כבר ביום שישי והשתתפו בצעדה ביניהם גם אלפי חיילי צה"ל, משלחות מרחבי העולם ומשלחות מיוחדות מהרשות הפלסטינית ומירדן שצעדו לצד ילדי ישראל.
 
בין הצועדים גם הצועד הותיק ביותר, פרופ' שאול עדני שצעד בכל 47 הצעדות החל משנת 1966. עדני, בן 77 מהיישוב עומר, אצן בעברו ממשיך לכנות עצמו על אף גילו בשם "צוציק". "הגיל הכרונולוגי לא מעיד על היכולת הפיזית" אומר עדני ומוסיף: "מתחילים בצעד אחד ואז מוסיפים עוד ועוד צעד, ואז פשוט מגיעים לטייל 20 ק"מ".
 
במהלך היום נהנו הצועדים ממזג האוויר האביבי ולקחו חלק באטרקציות ובאירועים שנערכו לכל המשפחה דוגמת שוק איכרים, סדנאות יצירה, פינת אימוץ כלבים, פינת מתנפחים ומעגלי מתופפים. בנוסף, בסיום האירוע חולקו מדליות למשתתפים וגביעים לקבוצות.
 זו השנה ה-47 בה נערכת צעדת הגלבוע על ידי המועצה האזורית גלבוע. במשך השנים סוחפת אליה הצעדה המוני מטיילים, משפחות, חובבי טבע ותיירים זרים. במהלך ימי הצעדה נחשפים הצועדים לפריחתו המרהיבה של פרח אירוס הגלבוע הצומח באזורים אלו וכן לנופים הייחודיים לאזור הגלבוע.
דני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע: "כבל שנה, גם הפעם המוני בית ישראל לא ויתרו על ההזדמנות להגיע ולקחת חלק בצעדת הגלבוע הבין לאומית. אני קורא לציבור להמשיך ולהגיע בתקופה הקרובה לביקור באזור הגלבוע שמציע שלל אטרקציות ופעילויות עוצרות נשימה, לצד נופים מיוחדים".

שלומי אייל מנהל הספורט הרב תחומי במ.א.הגלבוע שניצח ביד רמה על ההכנות וארגון הצעדה מסר כי :"איתני הטבע התחברו עם המוני ישראל שבאו לכבד את הגלבוע ונופיו המרהיבים שחיברו לכמה שעות את הטבע והאדם לאחד. בשנה הבאה תימשך המסורת ארוכת השנים של צעדת הגלבוע ועד אז אני מזמין את עם ישראל להמשיך להגיע לגלבוע וליהנות משלל האטרקציות והאירועים במהלך השנה"

לאלבומי צעדת הגלבוע ה - 47 לחצ/י
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים