דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בני "גרעין עודד" בגלבוע פועלים "בכוח המוח"
 
 
 
 
דני עטר: משנתם הרעיונית של כלל תנועות הנוער בגלבוע, נועדה לפתח מנהיגות צעירה ומובילה

חניכי גרעין "עודד" בגלבוע נהנו מסדנת "חשיבה אחרת " , שהתקיימה בקיבוץ בית השיטה בשיתוף רכזי החינוך, מדריכים בוגרים [מד"בים] ונציגי מחלקת הנוער במועצה האזורית הגלבוע.
הסדנה, הנקראת -  "בכוח המוח", מאמנת  את חניכי הגרעין באימון קבוצתי, בדרך שונה ובחשיבה ייחודית.  יוצר ומנחה הסדרה "בכוח המוח", הוא רועי בראון, בעברו מורה, מתמטיקאי, פיסיקאי ומורה-דרך במכון "ברנקו וייס".

הסדנא כללה חידות ומשימות בנויות מעץ, המאפשרים כלים של מגע ותחושה בדרך לפתרון החידה. בעזרת הנחייה והפעלה, מתבצעת חשיבה אחרת, עצמאית ולא מקובעת. יתירה מזאת, המשחקים משמשים ללמידה אישית וקבוצתית, וניתן לשלב את המשחקים על פי הצרכים הארגוניים.
בני גרעין עודד בגיבוש
נורית מלמוד, רכזת נוער בני המושבים במועצה האזורית הגלבוע, מסרה כי  הסדנא מתאימה לכל הגילאים. וכי הודות לשיטתו של יוצר הסדנה, עברו כל תלמידיו את מבחני הבגרות במתמטיקה בציונים גבוהים.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, בירך את קבוצת גרעין "עודד", שבחרו לדבריו, להשתייך לתנועת בני המושבים ואמר כי משנתם הרעיונית של כלל תנועות הנוער בגלבוע, נועדה לפתח מנהיגות צעירה לפעילות תנועתית, כפי שהצליחו קודמיה לאורך שנים רבות, להשפיע חיובית על פני החברה הצעירה והעתידית בישובי הגלבוע בפרט ובחברה הישראלית בכלל.
את הסדנא סיימו הגרעינרים בארוחת ערב חגיגית. נורית מלמוד, מציינת כי המד"בים [מדריכים בוגרים] ורכזי החינוך הביעו שביעות רצון מאיכותם האנושית של המצטרפים ל"גרעין עודד" וביקשו להרבות במפגשים דומים.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים