דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> זהירות הנחשים מתעוררים!!!
 
 
 
 
עם תחילת עונת הקיץ עת הנחשים מתעוררים מתרדמת החורף, מבצע זו השנה החמישית  מנהל שירות לתושב במועצה שירות לכידת נחשים בידיו של הלוכד המיומן של המועצה יובל אסייג שנושא בתואר מורשה מטעם רשות הטבע והגנים ללכידת נחשים.

עד כה לכד אסייג בחצרות ובבתי מגורים  ארבעה נחשים בישובים  מגורים בישובים, אביטל, "חבר", גדיש וקיבוץ בית השיטה.

על עבודתו סיפר אסייג: מרבית הנחשים המסוכנים  נלכדו בבתים לאחר קריאות תושבים למוקד המועצה, ולאחר לכידתם הם הושבו  לטבע במקומות רחוקים מאזורים מיושבים,  מכיוון שהן מוגדרים כחיות מוגנות."
הנחשים  המתעוררים משנתם הסביר אסייג  מסוכנים אף יותר מן הרגיל מכיוון שלסתותיהם מלאות בארס והם תרים אחר טרף להשביע רעבונם.
עיקר פעילותם  של הנחשים החל משעות הערב, ומקום מרבצם מתחת לסלעים ומחילות , אסייג המליץ לנכש עשבייה וקוצים ולפנות גרוטאות  וערמות פסולת בחצרות הבתים ויש לעשות זאת הדגיש לוכד הנחשים עם נעליים גבוהות ומכנסיים ארוכים,  ואין לדחוף ידיים  מתחת לאבנים , ובמידה ונתקלים  בנחש הנחה אסייג  יש להתרחק מהמקום ולפנות לו נתיב בריחה מכיוון שהנחש תוקף כי הוא חש מאוים.
 
לוכד הנחשים אסייג בפעולה
במקרה של הכשה הדגיש אסייג יש להרגיע את הנפגע ולהשקותו מים ובמידה ואפשר אף לקבע את האזור שהוכש ולפנותו במהירות האפשרית לבית החולים לקבלת הנסיוב  נגד ארס הנחשים .
סגן ראש המועצה וראש מנהל השרות לתושב רמי אלהרר אמר כי יוזמת הפעלת שרות לכידת נחשים היא עוד שרות שניתן לתושב חינם להגנתו וכי ברשויות אחרות מקובל להפנות את התושבים ללוכדי נחשים בעלות כספית.
בכל מקרה של המצאות נחש בחצר או בבית שי להתקשר למוקד 109 שיפנו את הקריאה אל לוכד הנחשים..אלהרר הביע תקווה כי עם  זהירות  גם את הקיץ הזה נעבור   בגלבוע עם אפס הכשות .
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים