דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הסכנות בפייסבוק – כחלק מהבגרות באנגלית
 
 
 
 
יוזמה יוצאת דופן בבי"ס עמק יפה בגלבוע  לצורך הגברת המודעות לסכנות ברשת האינטרנט.
מתוך רצון להעלות את המודעות לסכנות ה"פייסבוק", החליטו מורות בית הספר "עמק יפה" בגלבוע, במסגרת ההכנות לבגרות בעל פה באנגלית, לשלב הקרנת הסרט CATFISH, עבור כיתות י' ו-י"ב. הסרט קאטפיש הוא סרט קולנוע  תיעודי שיצא לאקרנים בשנת 2010 ומתעד צעיר אמריקאי בן 24 המקיים מערכת יחסים רומנטית, באמצעות אתר הרשת החברתית פייסבוק. לצד הסיפור העלילתי מעלה הסרט סוגיות באשר לסכנות וליכולות הגלומות באינטרנט וברשתות חברתיות. הסרט הוצג לראשונה בפסטיבל הסרטים בסאנדנס וזכה לביקורות חיוביות רבות.
ניב שולמן, מיוצרי הסידרה של הסרט "קטפיש" [שפמנון], שביקר בישראל בחודש דצמבר, שמח להיענות לפניית בית הספר "עמק יפה" ובתום סרט שהוקרן בנוכחותו, שוחח עם התלמידים באנגלית על הסרט וענה להם גם על שאלות בנוגע לחייו הפרטיים.
מנהל בית הספר "עמק יפה", קובי רוימי, ציין כי המפגש עם שולמן עם התלמידים היה מרגש מאד וכן גם לאומן. "הנגיעה בנושא כל כך חשוב ומשמעותי באופן מקורי ומיוחד, איפשרה גם שיח מרתק, עם ההתמודדות עם השפה האנגלית וגם היווה נושא מעניין ופתוח, והוא מתמקד במקרים שונים בהם נתקלו התלמידים בתופעות דומות בפייסבוק", אמר מנהל בית הספר.
שולמן הסביר לתלמידים כי כשמישהו מכאיב לך ופוגע בך דרך הרשתות החברתיות, יש לבדוק מה המניע למעשה, והאם יש מקום לסלוח לפוגע על כך. עוד אמר שולמן לתלמידים שכשהוא חושב על זה, נוצרת ההגדרה של "קאטפיש". "הם חושבים אחרת, מתנהגים אחרת ובזכותם כולנו נשארים עירניים וטריים", אמר שולמן.
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים