דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> נוצרים ומוסלמים חגגו את חג הפסחא בארוע חגיגי בחסות המוא"ז הגלבוע
 
  
 מאות משפחות נוצריות  מכפר מוקיבלה שבגלבוע, חגגו יחד עם שכניהם הערבים את חג הפסחא  בחצר הכנסיה שבכפר, שהוקמה בסיוע המועצה האזורית הגלבוע,
 חג הפסחה המציין את תחייתו של ישוע, נחשב ליום המשמעותי ביותר בלוח השנה של הכנסיות המזרחיות, ולאחד מבין שני החשובים של הכנסיות המערביות. 
עם סיום התפילה המסורתית, התקבלו המשפחות וילדיהן, ע"י מחלקת תרבות נוער וספורט של המועצה האזורית הגלבוע בחצר הכנסיה, שם המתינה לחוגגים פעילות עשירה. ברקע הושמעה מוזיקה מסורתית-נוצרית. אחמד אלבחירי, רכז התרבות לנוער בכפרי הגלבוע במועצה, שנמנה עם מארגני החגיגות מסר כי לחוגגים הצטרפו משפחות מוסלמיות רבות וילדיהן, וניכר היה כי השמחה עלתה על גדותיה.
את ברכת ישובי הגלבוע הביא ראש המועצה, דני עטר, שציין בדבריו, כי  תושבי כפר מוקיבל'ה, נוצרים ומוסלמים, התאפיינו מאז ומתמיד כמשפחה אחת מלוכדת, השותפה בחגים ובארועים נוצרים ומוסלמים. "יחודיות הקשר בין שתי האוכלוסיות במוקייבל'ה, משקפת את יחסי הדו קיום, המיוחדים במינם, השוררים בין ישובי וכפרי הגלבוע" אמר ראש המועצה. הוא הודה בין השאר למארגני החגיגות, במחלקה לתרבות, נוער וספורט של המועצה, על אירגונם וביצועם שהביאו להצלחת החגיגות.
 אחמד אלבחירי, רכז התרבות לנוער בכפרי המועצה, מסר כי הכנסיה בכפר מוקייב'לה היא היחידה מכלל הכפרים, בצפון, למעט העיר נצרת, בה נחוגו חגי הנוצרים, לרבות חג המולד. הוא תיאר בהרחבה את הצלחת הטכס והפעילויות שנלוו אליו.
 יצויין, כי לפני כחמש שנים הוקמה הכנסיה בכפר מוקייבלה, בסיוע גופים תורמים מהקהילה הנוצרית בארץ. המועצה האזורית הגלבוע, שהיתה שותפה לפרוייקט, העמידה לרשות העדה הנוצרית במוקייבלה שטח להקמת הכנסיה וסיפקה את כל הדרוש להשלמת הקמת הכנסיה..

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים