דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> חג הקורבן בנעורה הפך לקרנבל צבעוני
 
 
 
 
עיד אל אדחא, הלוא הוא חג הקורבן, הינו החג בו מקיימים את החאג', העלייה למכה. החג נמשך ארבעה ימים מלאים בשמחה, אוכל ונתינה. אלו שאין באפשרותם לבצע את העלייה לרגל, מקיימים את החג במקום מושבם ומבשלים ביחד ארוחה גדולה ומחלקים מזון לעניים.
זיאד עבד כרים זועבי, ביחד עם מספר תושבי נעורה, החליטו כי שמחת החג חייבת להיות גדולה ורחבה יותר ולכן יזמו תהלוכה ססגונית וצבעונית, עם כל בני המקום והסביבה ובהשתתפות תלמידי בית הספר. כשכתרים על ראשיהם, צעדו הצעירים אל תוך מתחם פעיל, בו הוצבו דוכנים שבהם הוצעו למכירה מרכולתם העשירה.
חגיגות עיד אל אתחא
המתחם הצבעוני התמלא קהל רב שנהנה מהפעלות לילדים שכללו מנפח בלונים מיומן, צלם שהנציח את החוגגים בתמונות ממוגנטות ובובות פרווה ענקיות ששעשעו את המשתתפים.
זועבי מספר שהיה מופתע מכמות המשתתפים באירוע. "היו לדעתי 1200 איש ואני מקווה שבשנה הבאה ימשיכו התושבים להגיע בהמוניהם". מורה בית ספר, טאהא זועבי הודה לצוות בית ספר שהשתתף בתהלוכה ובירך את התלמידים ואת כל תושבי הגלבוע בברכת "כל עאם ואנתם בחיר".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים