דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> ילדי כפרי המוא"ז הגלבוע – מדעני המחר קיימו יום עיון במכללת אורנים להעצמה בתחומי מדעים במסגרת פרוייקט "אופנים"
 
 
 
 
תלמידי כיתות ג'-ו' בבתי הספר היסודיים בכפרים תמרה, טייבה ונעורה שבגלבוע, קיימו השבוע, יום עיון במכללת "אורנים" שבקרית טבעון, במסגרת פרוייקט תכנית  "אופנים". יום העיון נועד להעשיר את התלמידים בתחומי מדע סובב עולם, "קומיקס" ממוחשב, רובוטיקה, אסטרונומיה ועוד. התלמידים למדו על גוף האדם והחי, כמו כן שמעו הרצאות מפי מומחים על חיות, כמו עכברים, נחשים ורמשים שונים. מאחר ומדובר בחיות מאולפות, יכלו התלמידים להחזיק אותן וללמוד מקרוב על התנהגותם. רכז המפעלים במועצה האזורית הגלבוע, נאיף זועבי, המשמש רכז פרוייקט זה בכפרי הגלבוע וגם בישובי "אומן", מסר כי לילדים היתה זו חוויה מרתקת.
התלמידים במעבדה הניידת
מנהלי שלושת בתי הספר הביעו את הוקרתם לרכז המפעלים במועצה וציינו כי המפגש בין הילדים והחיות חיזק את בטחונם מאד. "עמותת "אופנים" מפעילה פעילויות העשרה והעצמה בתחומי המדעים ומגיעה אל הילדים באמצעות אוטובוסים שהוסבו למעבדות לימודיות ניידות. באמצעות המעבדות, פועלת התכנית להגברת המוטיבציה ללימודים, להעצמה ולמימוש היכולת האישית של הילדים. המפגשים מועברים על ידי מדריכי התכנית בעמותה, סטודנטים ובנות שירות. בנוסף לפעילות זו, מתקיימות פעילויות העשרה נוספות לתלמידים במוסדות להשכלה גבוהה, מוזיאוני מדע ומרכזי מבקרים.
 ראש המועצה האזורית הגלבוע,דני עטר, אמר כי חשיפת הילדים והנערים מישובי וכפרי הגלבוע לעולם התכנות, תוך כדי היכרות והתנסות במיחשוב ובמדעים, מחדיר בהם מוטיבציה לבחור במקצוע זה בעתיד. "פרוייקט 'אופנים', נועד לצמצם את הפער הדיגיטאלי בקרב התלמידים מהישובים המרוחקים וכן לפתח ולעודד מצויינות בקרבם", אמר ראש המועצה.     
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים