דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> השר להגנת הסביבה, שיבח את פעילותה של המוא"ז הגלבוע בטיפוח נושא איכות הסביבה ובהטמעתו במערכת החינוך, החל מגיל הרך
 
 
 
 
מספר ימים לפני יום הכיפורים, ביקר השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ בישובי הגלבוע. את השר קיבלו ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר. השניים סקרו בפני השר את פעילותה הנרחבת של המועצה בתחומי איכות סביבה וקיימות. הם ציינו כי יישומה מוטמע בחינוך, החל מהגיל הרך. כמו כן הציגו את תכניות הפיתוח המואץ לגידול משמעותי במספר התושבים, במסגרת פרוייקט ההרחבה לאיכלוס שכונות חדשות בישובים, מושבים וקיבוצים.
עטר עם השר פרץ בסיור בגלבוע
המפגש נערך בגן הלאומי מעיין חרוד, ובהמשכו, העפילה השיירה, בג'יפים "ארבע על ארבע", לגלבוע ואתריו. הסיור כלל תצפית לעבר נוף העמק וישוביו. במסגרת הביקור, ביקשו ראש המועצה דני עטר וסגנו רמי אלהרר, את התערבותו של השר למניעת פעילותה המחודשת של מחצבת  גדעונה. עטר הדגיש כי לא ייתכן ששלוש מחצבות מקיפות הר אחד – הגלבוע! הוא הוסיף כי הנזקים הנגרמים מסכנים את בריאות התושבים.
בהמשך סייר השר, בליווי ראש המועצה, סגנו ומנהלי מחלקות בישוב גן נר. כאן התעכבו השלושה בדיון בבעיית ה"לשמנייה"("זבוב החול"), המופץ באמצעות שפני סלעים.  אלהרר ציין כי בוצעה עבודה נרחבת להרחקה ולהפחתת שפני הסלעים המזיקים. במקביל לדבריו, ביקש ראש המועצה מהשר להקצות תקציב של חצי מיליון שקל לחיסול תופעת ה"לשמניה" ונזקיה. בהגיע השיירה לישוב מגן שאול, הציג ראש המועצה בפני השר מטרד קשה יותר, הנגרם לדבריו, משפכי העיר השכנה ג'נין. עטר הדגיש כי המפגע מפיץ יתושים וריחות קשים. הוא ביקש מהשר את תמיכת משרדו לחיסול המפגע.
בתום הסיור, התקיימה ישיבת סיכום במועצה. במהלכה הביע השר פרץ את הערכתו למועצה ולעומד בראשה, דני עטר. על טיפוחם של ישובי הגלבוע בנושא איכות הסביבה. הוא הינחה את ראש המועצה דני עטר וסגנו לשלוח למשרדו את הבקשות, לטיפול בבעיית המחצבה, וכן מפגעי ה"לשמניה", לרבות הזיהום הנגרם ממי שופכין של העיר ג'נין והבטיח כי יפעל למילוי דרישותיה של המועצה. 
השר פרץ בודק את המחצבה מעוררת המחלוקת
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים