דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מסלול מהיר למתן היתר בניה ליזמים ומשתכנים תוך ימים ספורים
 
   
היקף הפיתוח המאסיבי, הנמצא בתאוצה בתחומי הבניה והרחבת הישובים בגלבוע, הביא את המועצה האזורית הגלבוע לידי החלטה, לשפר את רווחת תושבי הגלבוע, המעוניינים להקים בתים ומפעלים חדשים. ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, יזם רעיון להקמת "מסלול מהיר" לתכנון ובניית בתים וכן מפעלים חדשים, עטר מסביר כי המסלול נועד להקל על התושב ולסייע לו במימוש היעד, ללא קשיים וסחבת מיותרת.
מחלקת ההנדסה של המועצה האזורית גלבוע, פתחה באחרונה, במסלול חדש  לתכנון בניית בתים ומפעלים חדשים. תהליך התכנון והבנייה, הן למשתכנים חדשים והן ליזמים, הינו הליך שיכול להתארך ולכן, החליטה המועצה להקים את "המסלול הירוק", שמטרתו לתת אור ירוק לתהליך התכנון והבנייה ולקצר את התהליך בצורה משמעותית. כל זאת על מנת להקל על התושב\היזם בתהליך הבנייה.
תנופת פיתוח והרחבות בגלבוע
מהנדס המועצה האזורית הגלבוע, בני סגל, מסר כי המסלול בנוי ממספר שלבים: "בשלב הראשון, על התושב\היזם להגיע למשרדי המועצה ולמלא טופס בקשה למידע תכנוני ומפת מדידה עדכנית על מנת לקבל את המידע התכנוני. לאחר שמגיש הבקשה מקבל את המידע התכנוני, עליו להגיע לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ולהגיש בקשה להיתר. בתוך 24 שעות מקבל הפונה רשימת דרישות, שעליו למלא על מנת לקבל את היתר הבנייה. מרגע קבלת ההיתר. מגיש הבקשה יוכל להתחבר  ל'אינטרנט ההנדסי'. מדובר באתר אינטרנט שהוקם במיוחד, ובו התושב\היזם יוכל לקבל מידע ולהוריד טפסים רלוונטיים לפרויקט עליו הוא עובד", מציין מהנדס המועצה.
בנוסף, בימים אלו מבצעים בוועדה המקומית הרצה של תוכנת אינטרנט הנדסי, "האינטרנט ההנדסי", מסביר מהנדס המועצה, "יאפשר לכל פונה, לדעת בכל רגע נתון, היכן בדיוק עומד התהליך בו הוא נמצא. התושב\היזם יוכל לקבל מידע ולהוריד טפסים רלוונטיים לפרויקט עליו הוא עובד. אין ספק ש'האור הירוק', אותו נותנת המועצה למשתכנים ויזמים חדשים, יקל עליהם בצורה משמעותית ויהפוך את התהליך ליעיל ומהיר הרבה מכפי שהיה קודם" מסכם מהנדס המועצה.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי המסלול המהיר לתכנון בניית בתים ומפעלים חדשים, נועד לשפר את רווחת חייהם של תושבי הגלבוע וכן לקידומם הכלכלי. "המועצה פועלת  בנחישות מתמדת, להוסיף, לפתח ולשפר את איכות החיים
בגלבוע כולו, ובתוכו חמשת הכפרים, כל אלה תוך שמירה על "צביון גלבוע ירוק" עם איכות סביבה ועם יצירת מענה אקלימי בריא", אמר ראש המועצה.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים