דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> נערי תנועת "בני המושבים" בגלבוע נחשפו ל"גרעין עודד" ו"גרעין דרור" לקראת יציאה לשנת שירות
 
 
 
 
סמינר לבוגרי כיתות י"ב ארצי, המשתייכים לתנועת "בני המושבים", נערך לאחרונה בבית ספר במועצה אזורית במבואות עירון ובמועצה אזורית מנשה. הסמינר כלל קבוצה של נערים מישובי הגלבוע, הנמנים עם תנועת "בני המושבים", כאשר במסגרת הסמינר נחשפו בני הנוער בצפון, ל"גרעין עודד" ו"גרעין דרור".
נורית מלמוד, רכזת בני נוער של תנועת "בני המושבים", שליוותה את נערי התנועה מהגלבוע, ציינה כי כל קומונה בחרה כיצד להציג את "גרעין עודד" במועצה שלה. "הקומונה שלנו בחרה את הנושא 'האולימפוס' – הכי גבוה, הוא 'גלבוע היוד"בתניקים'. 
בני הנוער נוחשפים למדריכי הנוער מ-"עודד"
הנערים  עברו במהלך השבת בתחנות, כדי להתרשם מכל מועצה שנמצא בה גרעין, וניכר היה כי הודות לתפאורה, חוברות ומפות, אשר הציגו פרטים מעניינים על המועצה, בה הגרעין נמצא, יצרו התרשמות חיובית מאד. הסמינר נועד לסייע למועמד להחליט האם הוא מעוניין לצאת לשנת שרות בגרעין עודד של בני המושבים ולאיזה מועצה", סיכמה רכזת הנוער של תנועת בני המושבים בגלבוע.
גרעין "עודד", הוא שנת שירות במסגרת הגשמה תנועתית שמתבצעת ע"י דחיית הצבא בשנה, לשנה של הדרכה בתנועה וחיי קבוצה. חברי הגרעין מתגוררים בקומונה שיתופית ומדריכים בישובים השונים שבמועצה האזורית ובסביבה. ראש מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, שמואל עינב, ציין כי מדובר בפעילות חינוכית הדרכתית על פי תכנית הדרכה של התנועה. "ניכר הוא כי חשיפת נערינו מהגלבוע לשנת שירות, טמונה ברצון של נתינה והתנדבות למען החברה, היא גם ביטוי למנהיגות תנועתית ולהנחלת אמות מידה מיטביות בקרב נוער הגלבוע, ועל כך גאוותנו", אמר ראש מינהל הנוער במועצה.  
   

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים