דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> מגרמניה בחזרה לגלבוע
 
 
 
בני הנוער ממרחב המועצה האזורית גלבוע שנסעו למחוז הוכטאונוס בגרמניה, חזרו עם חוויות מעשירות ומעל הכל מגובשים מאין פעם. המשלחת ובה חברים 13 צעירים, נפגשה עם בני נוער גרמנים ודנה עמה בנושאים רבים כמו החיבור בין הערבי ליהודי במרחב המועצה. "הצד השני די הופתע מהחיבור הקיים ביננו" אמר גיא אלבז מבית השיטה, שהוסיף "שהקבוצה הגרמנית ניזונה בעיקר מהתקשורת שמשקפת מציאות אחרת של שנאה ומלחמה. לכן, נוצר הצורך להסביר את המצב בארץ, בין היהודים לערבים ואת ההבדל בין ארגוני הטרור לערבים הישראלים שווי הזכויות במדינה.
במהלך הדיונים התעסקו חברי המשלחת גם בתקופת השואה. בשיחה השתתפו ניצולי שואה שסיפרו את סיפורם האישי, בנוכחות הנוער הגרמני שנחשף לאותם זוועות, מה שגרם להתפרצות רגשית ובה הם בכו והביעו חרטה על מה שאירע שנים רבות לפני שנולדו.
בבית הקברות ליד בית החולים מקומי שבו הועלה רעיון הפתרון הסופי, נערך טקס בו נשאו דברים ראשי הקבוצות מהקבוצה המארחת. אחת המשתתפות שרה את "imagine" של להקת הביטלס בתקווה לעולם יפה יותר, כשאת הטקס סגרה "התקווה" .
אילדין זועבי, חבר נוסף במשלחת, סיפר שבבתי המארחים עלה באחת השיחות, החשש של המשלחת הגרמנית מהמצב הביטחוני בישראל והפחד מהגעה בעוד כ-5 חודשים לביקור גומלין אצלנו. "את החששות הסרנו מהם לאחר שנתנו להם הסברים ברורים ונכונים על המצב הקיים" אמר זועבי.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים