דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> פסגת חינוך בגלבוע
 
 
 
 
מנהלי בתי ספר, חטיבות ביניים ותיכונים נפגשו בכדי לקדם החינוך למצוינות במועצה
פורום מנהלי בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים והתיכוניים בגלבוע, קיימו השבוע מפגש מיוחד במועצה האזורית הגלבוע, בהשתתפות מפקחי משרד החינוך, מפקחי תכנית "קרב", נציגי התכנית הלאומית הפועלים באזור ונציגי מכון "ברנקו וייס". הפורום שהוקם לפני ארבע שנים ביוזמתו של מנהל אגף חינוך חברה וספורט, דרור ללוש, במסגרת מודל "שפת המצוינות", אותה  הגה ראש המועצה דני עטר, מקפיד לקיים מפגש, אחת לחודש וחצי, בו דנו גם השבוע בסוגיות משמעותיות בחינוך בגלבוע.
במסגרת המפגש, עסקו המשתתפים, ובתוכם נציגי מכון "ברנקו וייס", המובילים את מודל שפת המצויינות, בחשיבה יוצרת ובונה, תוך הצגת שאלות למנהלי מוסדות החינוך לכל הקשור להעצמת מודל "שפת המצויינות". ראש מינהל החינוך במועצה, דרור ללוש מסר כי בפורום זוכים המנהלים ללמידת עמיתים, להרצאות מגוונות ולדיונים עקרוניים בעתיד ילדי הגלבוע. "בכל שנה נבחר נושא שנתי שהמפגשים עוסקים בו. השנה הנושא הנבחר הינו "שיח מיטבי", ציין ראש מינהל החינוך במועצה.
ללוש הסביר כי "השיח המיטבי" שנבחר השנה, בבסיס הרעיון שלו, עומדת התפיסה שלומד צריך להיות פעיל בלמידה. להתייחס לדברים שנאמרים ולקבל התייחסות לדבריו/ רעיונותיו. "הכלים של השיח המיטבי הם כלים שמורה או מנהל יכולים ליישם בכל מפגש עם אחר: תלמיד, מורה, הורה... כל זאת, כדי לקדם את הקשר הבין אישי מחד ואת הלמידה המשמעותית מאידך", ציין ללוש..
עוד צויין כי מתוך תפיסה זו, של "שיח מיטבי", קיים השבוע, ראש המועצה, דני עטר בפורום המדובר, שיחה פתוחה עם המנהלים שהזמינה דיאלוג, התייעצות והקשבה, לבדיקת נושא פתיחת אזורי הרישום בתחום המועצה. השיחה זימנה תגובות, התייחסויות ודעות של המנהלים לנושא. ראש המועצה, דני עטר הקשיב בעניין רב לדעות המנהלים והודה להם על הפתיחות והלמידה המשותפת לנושא רגיש זה.
בהמשך המפגש נחשפו המנהלים לתוצאות הערכה של חברת "מובנים" שמעריכה את מודל "שפת המצוינות" זו שנתה השנייה. חברת מובנים נשכרה על ידי המועצה האזורית ומטרתה למדוד ולהעריך את תרומתו של מודל שפת המצוינות לחינוך בגלבוע. במהלך השנה מסתובבים המעריכים בבתי הספר, בכנסים, עורכים ראיונות, פוגשים את הצוותים החינוכיים ומחלקים שאלון סקר. בסוף כל שנה מתפרסמים למנהלים תוצאות ההערכה וסביבם נקבעת מדיניות המודל לשנה הבאה.
ללוש: "אין ספק שהרכב זה של אנשי חינוך מכל בתי הספר הוא מיוחד וראשון מסוגו בארץ ותרומתו למערכת החינוך בגלבוע נחוצה ומשמעותית".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים