דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הגלבוע - באזור עדיפות לאומית
 
 
 
 

ביום א' האחרון אישרה הממשלה  את המפה החדשה של האזורים והיישובים בעלי עדיפות לאומית, וביניהם נכללה גם המועצה האזורית הגלבוע.
ההחלטה התקבלה בממשלה בכדי לעודד את פריסת האוכלוסייה בישראל והגדלת האכלוס באזורי הפריפריה. לפי ההחלטה המטרה היא "הגדלת הצמיחה הכלכלית והקטנת פערי הזדמנויות בין אזורי עדיפות לאומית לבין מחוז ת"א". עוד נכתב בהחלטת הממשלה כי המהלך מיועד לחזק את החוסן האזרחי בטחוני של מדינת ישראל, ולשפר את איכות החיים ביישובי עדיפות לאומית.

בפועל, משמעות ההחלטה היא נתינת תמריצים והטבות של משרדי הממשלה השונים לאזורי ויישובי עדיפות לאומית בתחומי החינוך, התשתיות, הספורט, תרבות ופנאי, החקלאות ופיתוח הכפר, התעסוקה ואיכות הסביבה.

ראש המועצה דני עטר בירך ואמר כי מדובר בהחלטה ראויה ומבורכת: "הגלבוע עונה על כל הקריטריונים של הגדרת אזור עדיפות לאומית, אזור פריפריאלי, קרבה לגבול, ואיזור חקלאי ועוד. הגלבוע הנמצא כעת בתנופתך צמיחה, צמיחתו תואץ כפליים. המהלך ישפיע על כל תחומי החיים שלנו בגלבוע, על התעשייה, על התשתיות וההרחבות, החינוך הספורט, הגנת הסביבה והחקלאות. מה שטוב לגלבוע - טוב לצפון וטוב למדינת ישראל כולה".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים