דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הגלבוע אירח בחנוכה משפחות חללי הצנחנים לדורותיהם
 
 
 
 
 
כ-150 משפחות חללי חיל הצנחנים, שנפלו במערכות ישראל, מאז קום המדינה, השתתפו השבוע, בקייטנת חנוכה, שאירגנה הקרן למשפחות חללי הצנחנים. את המשפחות אירח מרכז "דורות בגלבוע", בניהולה של מרים ורד. חברי הקרן, הנמנים כולם עם יוצאי יחידות צנחנים, ומלווים מזה שנים רבות את המשפחות, לאורך כל השנה ועורכים עבור ילדיהם קייטנות בחגים ובחופשות הקיץ, במימון הקרן ועל טהרת ההתנדבות. בקייטנת חנוכה, השתתפו מפקדי חטיבות לשעבר, קצינים וחיילי צנחנים בסדיר.
 
 
מש' הצנחנים במרכז דורות בגלבוע
במהלך החג, בילו המשפחות וילדיהם במתקני תיירות שונים בגלבוע, ונהנו משפע אטרקציות טבעיות של אתרי הגלבוע, ובאתר הייחודי בארץ גלישה באתר "סקי הגלבוע". מארגן הקייטנה, חיים שלוש, איש מושב מולדת, אף הוא יוצא יחידת צנחנים, ציין כי המשפחות וילדיהם הפיקו הנאה מרובה מהגלבוע. "הגלבוע הצית את האור, במרבדיו הירוקים והסב הנאה מרובה למשפחות וילדיהם, באופן שלא יתואר", אמר שלוש. הוא שיבח את המועצה האזורית הגלבוע, על תרומתה העמדת אתריה לרשות המשפחות, והודה להנהלת "דורות בגלבוע", על האירוח "המחבק" לדבריו, בחום, באהבה ובשפע תפנוקים.
ראש המועצה דני עטר בירך את הקרן למשפחות חללי הצנחנים, על בחירת מיקום פעילותה בגלבוע, ואמר: "פעילותו הברוכה של האירגון, מנציחה בגאון  את זיכרון הנופלים, שציוו לנו את החיים. אנו בגלבוע מחנכים את ילדינו להוקיר את הקרבתם ולהנציח את זיכרם של חללים שנפלו על הגנתה. מדינת ישראל, ובתוכם  הגלבוע על יושביו, חבים את חוסנם הלאומי וכן את החוזק וההתעצמות ללוחמיה-גיבוריה הנופלים. הם הגנו בעוז-רוחם ובגופם על מדינתנו, ולכן ראויים מכל, לתהילה ותפארת. אנו מרכינים ראש לזכרם ונוצרים אותם בליבנו לעד", אמר ראש המועצה.
חברי הקרן קוראים לעצמם "החברים של אבא". הם מלווים את האלמנות וילדיהן לאורך כל ימות השנה, באירגון ימי כיף, כולל טיולים, קייטנות, מעניקים מתנות לילדים ושומרים על קשר קבוע עם המשפחות, כאשר לצורך חיזוק הקשר, מוצמד לכל משפחה איש קשר, שמתפקידו לדאוג לצרכי משפחות וילדיהם. "קרן הצנחנים מקפידה להוות דוגמא אישית, באהבת הזולת ואהבת משפחות החללים שנפלו במערכות ישראל", אומר חיים שלוש.
 
הוא ציין כי קרן הצנחנים מורכבת מאנשי מילואים של יחידות צנחנים. "החבר'ה האלה, הם אנשים בלתי רגילים. את כל עלויות הבילויים, הקייטנות ומתנות לילדים, הם מממנים מכיסם הפרטי. יתירה מזאת, כאשר מילואימניקים אלה מסיימים שרות מילואים, הם מתייצבים אצל שלם היחידה ועורכים מגבית לטובת הקרן, ועל זאת גאוותנו, אנשי הקרן", סיכם חיים שלוש. 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים