דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> יום עיון למחנכים ותיקים בגמלאות המתנדבים במערכת החינוך בגלבוע
 
 
 
 
עשרות מתנדבים בתחום החינוך, מיישובי המועצה האזורית הגלבוע, נטלו חלק ביום עיון בנושא ההתנדבות בחינוך בגלבוע, שנערך במרכז  "דורות הגלבוע", שבגן נר. בין המתנדבים, בלטו אנשי חינוך ותיקים שפרשו לגמלאות וכן מתנדבים משכבות גיל שונות. מירי עיני, מנהלת בית הספר "נר הגלבוע" בגן נר, בירכה את המתנדבות והמתנדבים, והביעה בשם תלמידי בית הספר והוריהם את הערכתה על הפעילות הברוכה.
מתנדבות בחינוך בגלבוע
המנהלת עיני ציינה עוד כי טיפוח החינוך בעזרת המתנדבים, נועדה להעשיר את הישגיהם של ילדים ובני נוער בלימודים ובין השאר, להטמיע בהם ערכי מעורבות, התנדבות אחריות ותרומה לקהילה כדרך חיים, המהווים תרומה למערכת החינוך והעשרתה במגוון תחומים.
הנושא נסב על נושאים הקשורים ישירות למערכת החינוך ודילמות שמועלות תוך כדי עבודת המתנדב מול התלמיד המנהלים, והמורים. " 80 אחוז מהחינוך, הוא חינוך בלתי פורמלי, בסדנא.  כל מבוגר יודע שנוסף ליידע שמערכת החינוך מקנה לילדים, הפן הרגשי, הגישה החיובית לילד היא תמצית החינוך, מתוך רצון להביא את הילד למצב של רוגע ושקט בעת פעילויותיו במערכת החינוך", ציינה מנהלת בית הספר. היא הוסיפה כי לא אחת קורה שהמורים עמוסים, הכיתות גדולות, כאשר במצב זה, יכול המתנדב לחזק קשר בין הילד למערכת להעניק יותר לילד באופן אישי חום, ולהיות יותר רגיש לצרכים של הילד, ע"י חיזוקים, ע"י שפת גוף שמביעה שקט ורוגע המתאפשרת בעיקר באופן פרטני, או בשילוב בכיתה ועם המורה.
מנהלת בית הספר מירי עיני מסרה כי המתנדבים המגיעים באופן קבוע אחת לשבוע הופכים לחלק בלתי נפרד ממערכת החינוך בבתי הספר. "מיד נוצר קשר ישיר עם המורים, המנהלות, ובראש ובראשונה עם ילדים הזקוקים לקשר החם, הישיר והאישי. כל מפגש כזה מחזק את הקשר בין המתנדבים במערכת החינוך בכל בתי הספר הפעילים, במפגשים משוחחים על חוויות שעובר המתנדב  ודנים בנושאים רלוונטים.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים