דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> נוער הגלבוע נוקט עמדה
 
 
 
 
"זכויות פרט שוות לכל, מנהיגות שוויונית ללא הבדל גזע ודת, מאבק למען הצדק והשלום והעמקת הקשר בין כלל האוכלוסיה בגלבוע".  אמות מידה אידאליות אלו, אימצה קבוצת נערים מהגלבוע המשתתפת במשלחות נוער עם מחוז הוכטאונוס שבגרמניה. היא נוצרה במסגרת מיזם, בעקבות מסע משמעותי, שערכו בני הנוער מהגלבוע במהלך השנה בגרמניה, ואשר קדם לו תהליך של הכנה בארץ. במינהל הנוער של המועצה האזורית הגלבוע מציינים כי המסע הנחיל ערכים של מצויינות להעמקת החיים המשותפים ביחד בגלבוע ויצרו מיזם לקיום מפגשים ודיאלוגים להיכרות ובניית מערכת של חיים ביחד בין האוכלוסיה היהודית והערבית.
בני הנוער יהודים וערבים חברי המשלחת  לגרמניה
חבריה משלחת בני נוער ערבים ויהודים מהגלבוע
ראש מינהל הנוער במועצה, שמואל עינב, מסר כי את המיזם יזמו חברי המשלחת בעצמם, בשיתוף פעולה עם  מינהל הנוער ומחלקת הגנים של המועצה. "את המיזם יובילו בני הנוער שחזרו משליחות בהוכטאונוס שבגרמניה, ואשר תכליתו הוא קיום מפגשים הדדיים. "ייתכן ויהיה מי שיטען כי אין במיזם כל חדש, מפני שבגלבוע שורר דו קיום בין יהודים וערבים, אלא שהפעם, מיזם זה פונה אל שכבת האוכלוסייה הצעירה מאוד", אמר עינב.
הוא הוסיף כי חברי המשחלת יחלו בבניית מערכת מפגשים עם שכבת ילדי הגן בכפרי המועצה, כאשר, יחד עם הצוות החינוכי במועצה ובגני הילדים יעבירו את תוכן המפגשים. "יתירה מזו, מיזם זה כאשר הוא מגיע דרך בני הנוער, הוא נותן תקווה כי אכן החיים בגלבוע הם אחרים וכי בני הנוער בגלבוע הם בני נוער ערכיים, יוזמים ובעלי מעוף", סיכם ראש מינהל הנוער במועצה.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, שיבח את יוזמי המיזם החברתי וכן את ראש מינהל הנוער ואמר: "זוהי מודעות אנושית וערכית, הראויה לכל ביטוי של הוקרה והערכה. התייחסותם של מנהיגי הדור הצעיר, היא השראה של מורשת אנושית וחברתית. אנו בגלבוע מתפארים בנוער ערכי זה וגאים בהיבטיו החברתיים", אמר ראש המועצה.
   
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים