דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> פרס גליקמן לעמותת הקשישים בגלבוע
 
 
 
פרס על סך 5,000 דולרים ניתן על ידי ג'וינט ישראל לעמותה למען הקשיש הפועלת במרחב. בארגון הגג היהודי, קיימת אגודת "אשל" שהיא זו שהחליטה להעניק את הפרס היוקרתי לעמותה בגלבוע. "אשל" שמתכננת ומפתחת שירותים למען הזקן בישראל, מחזקת את מעמדם בחברה ומשפרת את איכות חייהם. "אשל" הוקמה בשנת 1969 כשותפות בין ארגון הג'וינט העולמי וממשלת ישראל בתגובה על הגידול המהיר של אוכלוסיית הזקנים, שנבע הן מגלי העלייה ההמונית של שנות ה-50, אשר הצטיינו בשיעור גבוה של זקנים והן מהגידול בתוחלת החיים של האוכלוסייה בארץ.
מאז הקמתה, פעלה "אשל" לשינוי תנאי החיים של הזקנים תוך שהיא מקימה בתי אבות, מרכזי יום ודיור מוגן, מסייעת בייסודן של עמותות מקומיות למען הזקן ברחבי הארץ, מפתחת תכניות של שכונה תומכת ובית חם, מכשירה עובדים מקצועיים ובלתי מקצועיים במערכת השירותים לזקן, יוזמת פעולות לקידום הבריאות של הזקנים ופעולות התנדבות ומלווה את פעולותיה אלה בתכנון והערכה שיטתיים.
וותיקים בגלבוע בטייול שארגן מרכז דורות בגלבוע
 
ההודעה על הזכייה בפרס הראשון התקבלה במכתב שנשלח למרים ורד, מנהלת העמותה למען הקשיש בגלבוע. במכתב הודתה ועדת הפרס לורד ולצוותה על "עבודתם המקצועית והמקורית, שתורמת רבות לחיי הזקנים במקום". את הפרס היא עתידה לקבל בכנס הארצי השנתי של העמותות למען הזקן שייערך ביום חמישי ה-27 בנובמבר, במרכז הכנסים בשפיים.
בכנס שמתקיים מידי שנה, מוענק פרס גליקמן על מצוינות ואיכות השירות לזקן, לעמותות נבחרות מכל הארץ. הכנס הוא פרי יוזמה של האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל, מייסודם של ג'וינט ישראל והממשלה, בשיתוף עם המשרד לענייני גמלאים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, המוסד לביטוח לאומי ועמל – העמותה המרכזית למען הזקן בישראל.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים