דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> "גואלה מרצון"
 
 
 
הרצאה מרתקת מפי אחת מנשותיו של גואל רצון
 
בבית העם במושב ברק, התקבצו למעלה ממאה איש בכדי לשמוע את סיפור חייה המטלטל של יעל פפר, במסגרת "קפה תרבות" של מחלקת התרבות בגלבוע, בשיתוף "חוג העמקים".
פפר חשפה את הפרטים הקטנים ביותר, באופן חווייתי ועם שלל דוגמאות מחייה האישיים והמשותפים עם גואל רצון ושאר נשותיו, בעבר הלא רחוק. כזכור, נגד רצון הוגש כתב אישום בגין עבירות של פוליגמיה, שעבוד, אונס, בעילה אסורה בהסכמה ועבירות מין נוספות שביצע נגד הנשים שחיו אתו ונגד בנותיו. רצון הורשע ברוב עבירות המין שבהן הואשם ונשפט לתקופת מאסר של 30 שנה.
זהו סיפור יוצא דופן שצמח מהמקום הפנימי של הנפש, מפגש של תובנות, מסרים ונורות אזהרה. פפר, מחברת הספר "גאולה מרצון" שהפך לרב מכר, מביאה לקהל סיפור של שנים המתומצת לשעה. סיפורים לא נתפסים במוח הכוללים שליטה, מרות ועבדות בת ימנו.  "הקהל ישב מרותק ובהאזנה מלאה. רבים ביקשו להתעניין בשלומה ובשלום ילדיה כיום וניסו להבין כיצד מתמודדת פפר בחיי היום יום מחוץ לתבנית שנגזרה עליה לאורך תקופה כה ארוכה" אמרה גלית בר גיל, מנהלת מחלקת התרבות בגלבוע.
פפר, שיצאה מחוזקת מתסריט האימים, חיזקה את הקהל והדגישה כיצד יש לקלוט אותות מצוקה, מיסיונריות ושליטה ביקרים לנו ביותר. היא הרגיעה את הקהל ששמונת ילדיה בריאים ומתפקדים, הודות ליכולת שלה היום לשלוט בחייה ולנווט אותם היטב.
ממחלקת התרבות נמסר כי ההרצאה הבאה במסגרת "קפה תרבות" תתקיים ב-20 בינואר בבית העם במושב ברק. הפעם תהיה זו הרצאתה של שרה אנג'ל - "מלאך או שטן". שווה לחכות. 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים