דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בני נוער מהוכטאונוס שבגרמניה בסיכום אירוח בגלבוע: "אנו נשמש שגרירים טובים לישראל"
 
 
 
 
קבוצה של 13 נערים ונערות , ממחוז הוכטאונוס שבגרמניה, המקיים ברית ערים תאומות עם המועצה האזורית הגלבוע, סיימו לאחרונה ביקור של 7 ימים כאורחי המועצה. הקבוצה הגיעה ערב טכסי יום השואה והתארחה בבתיהם של בני נוער מישובים וכפרים בגלבוע. חברי המשלחת סיירו יחד עם מארחיהם, במקומות ואתרים שונים בארץ, הם ביקרו באתרי הגלבוע, סיירו בירושלים, בהר הרצל וב"יד ושם".
ראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב, מסר כי בנוסף לביקורים בישובים השונים בארץ, נערכו ימי כייף לחברי המשלחת,  הוא ציין כי חברי המשלחת היו נלהבים מהיצע הביקור והבילוי הרב שציפה להם במהלך אירוחם בגלבוע.
חברי המשלחת עם חבריהם מהגלבוע בביקור בירושלים
"חברי המשלחת, זכו בין השאר, לאירוח מכובד בכפרי הגלבוע. הם התרשמו עמוקות מחיי הדו-קיום בין יהודים וערבים ובעיקר מהכנסת האורחים המסורתית. הם ציינו כי בשובם בסוף שבוע זה לארצם, ישמשו שגרירים טובים לישראל", אמר ראש מינהל הנוער.
הוא הוסיף כי החיבור בין בני הנוער הישראלי והגרמני הגיע לשיאו, בזמן הביקור ב"יד ושם", שם למדו חניכי המשלחת על נושא כבוד האדם, אנושות ואנושיות. הנערים מגרמניה גם שאלו שאלות קשות על העבר ומה צופן לנו, הישראלים בעתיד, כאשר הדגש הוא על הנוער, המוביל שינוי ומעורב חברתית וקהילתית. בנוסף, היווה הביקור בבתי ספר של המועצה אבן בוחן לחברי המשלחת כאשר נפגשו בני הנוער הגרמני עם צורות לימוד שונות, עם אופי של מערכת חינוכית שונה וכדומה" אמר ראש מינהל הנוער.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר אמר כי הודות לסבר הפנים היפות של בני הנוער בגלבוע באירוח משלחות מחו"ל, מתחזק הקשר בין ילדי הקהילות היהודיות בעולם עם ישראל, בכלל, ועם הגלבוע בפרט. "מהרשמים שקיבלנו , עולה כי בקרב רבים מבני הנוער  בקהילות היהודיות, גוברת ההתעניינות על החיים בישראל וזו הזדמנות פז להעביר מסר של אחווה ", אמר ראש המועצה.   
אירוח יוצא דופן, העניקו תושבי כפר טייבה למשלחת. האירוח כלל הצגה (פולקלור ערבי בדואי } של ילדי ונערי הכפר. בהמשכה התכבדו חברי המשלחת בארוחת צהריים כיד המלך, שהוכנה ע"י אימהות הכפר, ולאחריה התקיימו ריקודי דבקה סוער שבו לקחו חלק גם בני הנוער הגרמני, וזאת לאחר שחניכי טייבה בהובלתה של שאדייה הרכזת, לימדו את האורחים, רזי ריקוד הדבקה המסורתי,  חברי המשלחת ביקרו בין השאר, בבתי הספר רב-תחומי עמל עמק חרוד , ניר העמק ו"אחווה גלבוע", כאשר במסגרת הביקור, קיימו משחקי היכרות, שיחה שוטפת עם התלמידים סביב הנושאים של כבוד האדם, קבלת האחר והשונה, מערכת היחסים בין יהודים וערבים בארץ. לקראת הפרידה, התארחו נערי המשלחת בביתו של חניך מגן מר – איתמר שוהם. ראש מינהל הנוער, שמוליק עינב, ציין כי גם כאן החוויה המשותפת של בני נוער ישראלי וגרמני היתה מעבר לכל הציפיות.
עינב הביע את הוקרתו  למארגנים והמסייעים שהביאו לדבריו, להצלחת האירוח של המשלחת, ובראשם, סיגל גרנט מהיחידה לקשרי חוץ במועצה האזורית הגלבוע, לרחל ברנע, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים במועצה, שאירחה את הצוות הבוגר של המשלחת ליום טיול מרתק במקומות שונים בארץ, ובין השאר, לדבורה בן קיסוס מדריכה מלווה, זועבי נאיף מלווה המשלחת, רויטל מלכה מזכירת המינהל הנוער, אשר דאגה, אירגנה וטיפלה במשלחת, למנהלי בתי הספר ורכזי החינוך החברתי על עזרתם במהלך הביקור.
חברי משלחת, הודו נרגשות למארגני האירוח, לראש המועצה דני עטר ולראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב. הם הבטיחו שעם שובם לגרמניה, ישמשו שגרירים טובים לישראל ויציגו עדויות איכותיות, ביניהן חיי הדו קיום בין יהודים וערבים.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים