דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> תלמידי ביה"ס היסודי טייבה ישקמו מבנים עתיקים ואת נחל המעיין החוצה את הכפר
 
 
 
 
על מנת להנחיל לדור הבא את המודעות לשימור מבנים עתיקים בכפר טייבה של המועצה האזורית הגלבוע, משתתפים  תלמידי בית הספר טייבה בפרויקט שיקום מבנים עתיקים וכן שיקום נחל "המעיין" החוצה את הכפר. הפרויקט מופעל בחסות היחידה הסביבתית של המועצה האזורית הגלבוע, ובשיתוף רשויות שמורות הטבע, העתיקות והניקוז. במסגרת הפרויקט נחשפים התלמידים לסיפור מורשת אבות אבותיהם בכפר, ולומדים על הבניה ההיסטורית.
מבנה המורשת שישוחזר
 מנהל בית הספר טייבה, חאזם זועבי, מסר כי התלמידים נחשפו במסגרת הרצאה לעברו הרחוק של הכפר, בעזרת חברי ועד הכפר והוותיקים. "במסגרת הפרויקט, אנו נפעל להחיות את נחל המעיין, כאשר מימיו ישקו את הצמחייה הסביבתית ואת בעלי החיים. הפרויקט אמור לתרום משמעותית לשימור על איכות הסביבה, כאשר בטווח הרחוק נסלול שביל לכת מבית הספר, שיקיף את כל מבני הכפר העתיקים, בסיוע רשות העתיקות, ובכך גם נגביר את התיירות באזורנו", אמר מנהל בית הספר.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר ואמר כי השילוב של שיקום המבנים והנחל חלק מהטמעת החזון שלנו במועצה לשמירה על איכות הסביבה המורשת והמסורת ופיתוח התיירות  בגלבוע, והדגש בה כמובן על שיתוף התושבים תוך שמירה על ערכי המסורת וזהות העצמית.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים