דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> תלמידי בי"ס "עמק יפה" בגלבוע החזירו את החיוך לילדי ה-סי.פי.
 
 
 
 
תלמידי בית הספר "עמק יפה" שבגלבוע, פתחו בתחילת החודש בפעילות התנדבותית, במסגרת פרוייקט  "ערבין זה לזה", למען שש ילדות סי.פי. (שיתוק מוחין) מאזור עפולה. מדובר ב-12 תלמידים, שהוכשרו לעבודה עם ילדי סי.פי., לאחר הכנה, שכללה סדנא  מקצועית ביצירת קשר עם הילדים. התלמידים נפגשו עם שש ילדות סי.פי., בנות 9 ו-12, בפארק בעפולה, וקיימו פעילות משותפת.

התלמידות, לומדות בבית ספר באזור עפולה, בכיתה מיוחדת, המותאמת לצרכיהן הפיזיים המיוחדים ומקבלות ליווי עוטף במיוחד. מנהל בית הספר "עמק יפה", קובי רוימי, ציין כי התלמידים המתנדבים פתחו את יום ההתנדבות במפגש היכרות יצירתי, כאשר במהלכו חולקו התלמידים על פי צוותים, כך שכל ילדה זכתה לליווי של שני תלמידי "עמק יפה"
 
"לאחר ההיכרות הראשונית, ישבו התלמידים יחד בנות טיפוחן לארוחת בוקר משותפת וחגיגית, בהמשך היום, התקיימה פעילות מרכזית, שכללה מיגוון תחנות, שנפרשו בשטחו הנרחב של 'פארק העמק' בעפולה, כאשר כל צוות מקרב התלמידים, ליווה את הילדה שהוצמדה אליו החל מליווי פיזי, אם בכסאות-הגלגלים ואם בתמיכה במהלך ההליכה, ומעבר לסיוע בניוד מתחנה לתחנה, כל זה בחוויה מרתקת לאורך התחנות השונות", אמר מנהל בית הספר.

בהנחיית התלמידים, ביקרו בנות ה-סי.פי. בפינת החי שבפארק, שם הפעילה אשת צוות ביה"ס ותרפיסטית את הילדים, היא זימנה אותם למפגש בלתי אמצעי, עם עולם החי והטבע. בבקתה האתיופית המיוחדת, הסמוכה לפינת החי, התקיים מעגל מתופפים עליז ולצידו, בנוף הפסטורלי של אגם הברווזים, איפרו תלמידות "עמק יפה" את הילדות הצעירות, כנסיכות של ממש. 
 קובי רוימי: "התלמידים ובנות טיפוחן ביקרו במתקנים למיניהם, תוך הקפדה ליכולת הפיזית של ילדות הסי.פי., שכללו בין השאר, הדמיה לספינת פיראטים 'סוערת' וקינחו בעונג בספא דגים שבבקתת העץ. כמו כן חולקו לחבורה קרטיבים לצינון החום. יום המפגש המרגש, ביטא את הנתינה של תלמידינו, וכאן המקום להודות על הירתמותם לעשייה יפה למען אחרים, בזכותם, נהנו בנות הסי.פי. מחוויות בלתי נשכחות".
הורי הילדות הודו נרגשות להנהלת בית ספר "עמק יפה", על השקעתו הריגשית בבנותיהם ועל יחסיהם החמים. "בתי סיפרה שהיה יום מהנה מאד, מושקע מאד. לפעמים יש מזל שיש אוזניים בכדי לעצור את החיוך. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה! ושכולם רק ימשיכו לחייך", אמרה אחת האימהות. אחרות שיבחו את בית הספר על העונג והאושר שהסבו התלמידים לבנותיהם. "היה לנו יום נהדר! תודה לתלמידים ולצוות בית ספר 'עמק יפה', אשר התגייסו והשקיעו בכל רגע בהכנת יום מקסים כיפי ונעים. כולנו מאד נהננו! אלפי תודות!", אמרו זוג הורים לבת הסובלת משיתוק מוחין.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים