דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מאות מיליוני ציפורים נודדות יחלפו בשמי הגלבוע
 
 
 
 
בכול שנה עם בוא האביב, מתהווה בגלבוע שיאה של אחת מתופעות הטבע המופלאות והמרתקות ביותר של נדידת האביב של הציפורים המהווה מוקד משיכה תיירותית למטיילים ולצפרים רבים שבאים לצפות ואף לתעד את נדידתן של הצפרים הנודדות  בגלבוע  במהלך חג הפסח.
במהלך שלושת חודשי האביב , מתחילת מרץ ועד סוף מאי צפויים לחלוף מעל ארץ ישראל, ומעל הגלבוע ועמק חרוד מאות מיליוני ציפורים נודדות אשר יוצאות למסען המופלא מאפריקה אל ארצות הצפון.
משה קאשי, מנהל המרכז למדע ואסטרונומיה בגלבוע מציין, כי הבוגרות שמקרב הציפורים הנודדות אף יבנו את קינן ויקימו דור חדש של ציפורים.
אירוס הגלבוע
קשי סיפר שבגלבוע  שעוד במאה הקודמת נודעה הגלבוע בשל נדידתם של החסידות , ונודעה גם בשל חוקר הציפורים בשנות ה – 30  אליעזר שמאלי מכפר יחזקאל  ששימש כמורה לטבע , והוא הראשון לחוקרים שעסקו בטיבוע ציפורים(סימונם בטבעות על רגלם לצורך מחקר ומעקב אחר מהלך נדידתם) ופרסם ספרי מחקר רבים על כך.
קאשי סיפר עוד כי להקות הענק של החסידות,  הנוחתות ללינת לילה בשדות העמק וממשיכות לדרכן למחרת וכן  העגורים, השקנאים ועופות דורסים רבים,  מנצלים את התרמיקות  של החום העולים מעלה, חגים מעל העמק והגלבוע במעגלים מעגלים, בתוך מעגל בלתי נראה  ומנצלים את האוויר החם על מנת להתקדם.
חסידות חגות בשמי הגלבוע 
ראש המועצה דני עטר  אמר כי בכול שנה הגלבוע  מתמלא בחגיגה צבעונית של נופים מראות וריחות עזים של פריחות, ונדידת ציפורים דבר שהופך  את אזורינו לשמורת טבע שנפלא לטייל בה.
תורמוסים וחרציות בגלבוע
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים