דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> למעלה מאלף איש השתתפו ביום המורשת הערבית של כפרי הגלבוע בבי"ס "אחווה"
 
  
שפע של פעילויות, תערוכות מתכונים, ועוד,  שאפיינו את חייהם של ערביי כפרי הגלבוע בעבר הרחוק, שוחזרו ב"יום המורשת הערבית", שנערך לאחרונה בבית הספר "אחווה-גלבוע". 

למעלה מאלף תלמידים, הורים וסבים מכפרי הגלבוע, השתתפו ב"יום המסורת הערבית" וסללו חגיגית, דרך לחיבור  בין התלמידים לבין שורשי אבותיהם. מאות נשים ערביות, רובן אימהות התלמידים, נערכו והכינו סוגי מאכלים, ומספר דומה של תקרובת מתוקה משנים עברו, שאפיינו את מזון אבות אבותיהם מלפני כ-100 שנה. האימהות נעזרו בסבתותיהן בשחזור מתכונים עתיקי יומין. הפעילות כללה בין השאר הצגת טכס חתונה ערבית, בליווי זמרי צמרת של השירה הערבית, וכן תערוכת צמחים רפואיים ששימשו מרפא לוותיקי הכפר, כאשר ליד כל צמח נתלה שלט עם פרטיו ויעילותו הרפואית; תמונות עתיקות של ראשונה הכפר, שריגשו רבות את ותיקי המשתתפים באירוע ועוד. 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר בירך את תושבי הכפר, את תלמידי בית הספר והוריהם, וכן את ההנהלה והמורים. הוא העלה חשיבות רבה בשימור המסורת והתרבות הערבית בכפרי הגלבוע. כמו כן שיבח את מגשימי המסורת בהצבת הנושא כיעד חשוב וערכי, המחבר, כדבריו את התלמידים לתרבות ולמסורת אבותיהם.
רכז  החינוך החברתי בכפרים במועצה, אחמד אלבחירי, שאירגן את יום המורשת מסר כי האירוע, עורר תהודה רבה, במגזר הערבי בצפון, כולל כפרי הגלבוע, וזכה לשבחים רבים ממחלקת הפיקוח של המגזר הערבי במשרד החינוך ושל  המועצה האזורית הגלבוע.
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים