דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> תלמיד ביה"ס "עמק יפה" זכה במקום הראשון בתחרות ארצית לעיצוב תעשייתי
 
 
 
 
כמדי שנה, קיים גם השנה מנהל החינוך הטכנולוגי הארצי תחרות ארצית לכלל בתי הספר בתחום עיצוב תעשייתי. השנה גאה בית ספר "עמק יפה" לציין כי הזוכה במקום הראשון בתחרות היה בוגר ביה"ס, שלו בן הרוש. ב"עמק יפה" ישנה הגשה לבחינת הבגרות (5 יח"ל) בעיצוב, ובמסגרתה עובדים התלמידים במשך שנה שלמה על פרויקט אישי של עיצוב מוצר. התהליך מתחיל מהבשלתו של רעיון חדשני שמעלים התלמידים, דרך עבודת פיתוח, יצירת מודלים וכמובן עבודה מושקעת ומאומצת על המוצר המוגמר.
בתערוכה הארצית שהתקיימה במסגרת התחרות של מנהל החינוך הטכנולוגי זכה הדוכן של בי"ס "עמק יפה" למקום מרכזי ולשבחים נאים מן המבקרים הרבים. הנושא הארצי שנבחר השנה היה "לשם שינוי", כשהפרויקטים השונים של בוגרי "עמק יפה" עסקו בתחומים שונים הקשורים לגלגלים, כגון: שולחן איפור על גלגלים, קערות אוכל הודי מסורתי המוגשות על גלגל ועוד רבים אחרים.
 
 
לאחר הביקור בדוכנים השונים הוזמן הקהל לטקס, בו נכחו אישים נכבדים וביניהם גם המפמ"רית שלנו, עינת קריצ'מן ששיבחה מעל הבמה את העבודה המקצועית, היסודית, החינוכית והיצירתית שנעשית ב"עמק יפה" בתחום זה. קריצ'מן העניקה את הפרס הראשון בקטגוריית "עיצוב תעשייתי" לעבודתו של שלו בן הרוש, שיצר ספריה ניידת מתוך חיפוש אחר משהו שבדרך כלל אינו יביל ועומד באופן יציב על מקומו, ולבחון כיצד בעזרת הנעתו ניתן יהיה לתת לו ערך מוסף ולהרחיב את אופני השימוש בו. בתמונה ניתן לראות כיצד בעזרת הספריה הניידת יכולים אנשים לקרוא ולעיין בספרים גם תוך כדי שהות בפארק שעשועים עם ילדיהם או בהמתנה לאוטובוס, לתור רפואי וכן הלאה. כתלמיד בבי"ס ירוק שחרט על דגלו ערכי איכות הסביבה, היה חשוב לשלו לשלב עקרונות של רגישות לסביבה בפרויקט. כך בחר להציב את הספרייה הניידת דווקא על אופניים, שאינם מזהמים את הסביבה ולא מקימים רעש, כמו-כן מעודדים האופניים פעילות גופנית בריאה של רכיבה.
קובי רוימי, מנהל ביה"ס אמר כי: "להצלחתו המשמעותית והמרגשת של שלו היו שותפים אנשי צוות רבים ובראשם המורה המלמדת את מגמת עיצוב אשר יחד עם המורה לאומנות וסייעת הסדנא לאומנות תמכו, ליוו, עודדו ואתגרו את התלמידים להוציא מתוכם את מיטב כישוריהם ויכולותיהם ולהביאם לביטוי היצירתי שאנו רואים לפנינו. אנו גאים בשלו ובחבריו על התהליך הארוך והמעמיק שעשו בדרך למוצר המוגמר שמעיד על התהליך האישי הכללי אותו הם מסכמים כעת עם סיום כיתה יב' ויציאתם לשירות צבאי ביחידות השונות."
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים