דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> ארץ התנ"ך במרחב הגלבוע
 
 
 
לאט אך בטוח, קורם לו עור וגידים, מיזם ענק שיכניס תוכן היסטורי למטיילי עמק חרוד והגלבוע. מימי המקרא, דרך ההתיישבות הראשונה ועד היום - האטרקציה התיירותית החדשה שמתגבשת, תציג במסלולי הליכה ומיצגים שונים את שדות העמק והגלבוע כשטחים נרחבים בהם התהלכו גיבורי התנ"ך שלנו, ביניהם מלכי ישראל שבחרו להקים כאן את ארמונם וכן גם את חלוצי הציונות ההם שהפריחו את השממה והקימו פה את היסודות הראשונים להקמת המדינה.
מכון שיטים שבבית השיטה, לקח את ההיסטוריה רבת השנים, חיבר אליה את הטבע הקיים כיום ויצר מסלולים נהדרים שיצוקים בהם סיפורים נפלאים מההיסטוריה ארוכת השנים של ארץ ישראל שיעמיקו את חווית הביקור והסיור באתרים המוצעים.
המיזם המדובר, כולל מרפסות תצפית, מסלולי טיול וחדרי הקרנה שיציגו את תולדות ההתיישבות בעמק מימי המקרא דרך תקופת הישוב, קליטת העלייה וכן אנשי הרוח שיצרו כאן בעבר תרבות חדשה והשרישו שורשים. 
במרכז המבקרים יוצעו מכלול מסלולי טיולים חינוכיים וערכיים שכוללים גם רכיבה על אופניים. בין שאר המסלולים ניתן למצוא את מסלול העבודה העברית : שיספר וימחיש את העלייה השלישית וכן את ראשית הופעת החקלאי העברי-יהודי. אל תפספסו גם את מסלול הקיבוץ שמביא את סיפור קניית האדמות בעמק והרעיון שעמד מאחורי הגדוד העברי. לחובבי הפנאי יש את מסלול התרבות העברית שמדבר על תרומתם של יוצרי השירה העברית בעמק. לאנשי הצבא בעבר ובהווה -  מסלול המצביאים" סיפורם של גיבורי ישראל, מגדעון בן יואש ועד וינגייט, ידיד האמת. ולמי שהמלוכה קורצת לו שמור מסלול המלכים שמספר את סיפורם של מלכי ישראל בקרבות ההרואיים דרך הניצחונות וגם התבוסות בעמק ובגלבוע.
מהמועצה האזורית שמקדמת את הנושא נמסר כי "מיזם תיירותי זה ישנה את חווית הטיול באזור ויוסיף לו נדבך לימודי וחוויתי חשוב מאין כמוהו".
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים