דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> נר הגלבוע מאיר את הדמוקרטיה
 
 
 
14 שנה עברו מאז הקמתו של בית הספר "נר הגלבוע" כשהרצון לבדל את המוסד הלימודי ולהפכו למיוחד ושונה מהסובבים אותו, תפס תאוצה בשנה האחרונה, לאחר כניסתה של המנהלת החדשה, ד"ר אביבית כהן, בעלת תארים שנים בחינוך, מנהל עסקים ותואר שלישי בפילוסופיה של החינוך מאוניברסיטת חיפה.
ד"ר כהן, בשיתוף מלא עם צוות המורים, בחנה בשנית את חזון בית הספר שנבנה במהלך השנים והוחלט שמה שנחוץ לטפח וחובה לטפל בו, זה אורח החיים הדמוקרטי והרצון לראות את התלמידים משוחחים האחד עם השני, מציגים עמדות ומביעים מחשבות באופן פלורליסטי.
אחד הרעיונות היה נושא בחירת השם לכיתה, שילווה את התלמידים מכיתה א' ועד ו'. מה שקדם לרעיון והאיץ אותו היה פתיחת כיתה מיוחדת - "כיתה רגשית". בכדי לא ליצור תדמית לבאי הכיתה הוחלט לשנות את שמה של ה"כיתה רגשית" לשם מחנך הכיתה "ניצן". 
לאחר שנוצר בידול בין "ניצן" הקרויה בשם, לכיתות אחרות, הוחלט בישיבת מורים, שתינתן האפשרות לכל כיתה לבחור שם שיילווה אותה לאורך כל השהות בבית הספר. השם המייצג, יוגבל לשמות מקטגוריות הקשורות לאזור הגלבוע. לדוגמא: פרחים, שמות מקראיים, נחלים ומעיינות. כל כיתה ערכה דיונים מעמיקים, כשכל תלמיד הגיע מוכן עם רעיון שנרקם מתחקירים ודיונים אצלו בבית או עם חברים. הצגת השם לוותה בנימוקים מדוע כדאי לקרוא לכיתה בשם שהוצג. לאחר הצגת השמות על ידי התלמידים, בוצעה הצבעה דמוקרטית שבסופה הוחלט על השם הנבחר. אם תשמעו על כיתות "אירוס", "אלון", "הר הגיבורים" ו"גלבוע" במקום הא', ב' המוכרים, אל תתפלאו, זו הדמוקרטיה במיטבה.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים