דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מתחילים את עונת המטאורים
 
 
 
בימים אלה, שמדינה שלמה מביטה מבעד למסכי הטלוויזיה על יירוטים של טילי כיפת ברזל וזיקוקי הפיצוצים, ישנם גם שובלים אחרים המביאים עמם אור- תחילת עונת המטאורים של הקיץ, גשמי המטאורים  של הקיץ מתחילים עכשיו ונמשכים עד סוף חודש אוגוסט!
 
שיא המטר, הפרסאידים, מהווה מדי שנה מהווה סיבה לאירועים המוניים של צפייה במטר המטאורים המרהיב, שבשיאו נחזים עד כמאה מטאורים בשעה. השנה הירח יהיה כמעט מלא בשיא המטר ולכן האפשרות  לצפות בו ובהמוני מטאורים, תקטן. מטר הפרסאידים הוא אחד הממטרים המהירים ביותר וחלקיקי האבק שגורמים אותו נכנסים לאטמוספירה במהירת של כמעט 70 ק"מ לשנייה. מקורו של המטר הוא בקבוצת פרסאוס העולה מעל האופק הצפון מזרחי לקראת חצות הלילה. המטאורים הם חלקיקי אבק שנכנסים לאטמוספירה במהירות של עשרות ק"מ לשנייה. בגלל המהירות הגבוהה והחיכוך במולקולות האוויר המצויות בדרכן הם מתלהטים מה שמכונה בלשון העם – כוכב נופל.
אף פעם לא מזיק לבקש משאלה בעת המטר, וודאי הבקשה העיקרית בימים אלה תהיה לשקט בדרום ושלום לחיילנו.
מועצה אזורית הגלבוע בשיתוף מרכז האסטרונומיה ע"ש אילן רמון והאגודה הישראלית לאסטרונומיה תקיים תצפית ביום ג' 12.8.2014  במגרש הכדורגל של מושב מולדת. בין השעות 22.00 – 23.30.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים