דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מרכז האסטרונומיה בגלבוע ורשות הטבע והגנים יקיימו ב-12.8 תצפית במטר מטאורים במיתחם גן הלאומי "כוכב הירדן"
 
 
 
 
מרכז האסטרונומיה של המועצה האזורית הגלבוע בשיתוף האגודה הישראלית לאסטרונומיה ורשות הטבע והגנים יקיימו ביום שני, 12.8.2013 תצפית של "לילה לבן" במטר המטאורים השנתי, "הפרסאידים"במיתחם הגן הלאומי "כוכב הירדן" שברמת יששכר. מנהל המרכז לאסטרונומיה, משה קאשי, מסר: "בחלקו הראשון של ליל יום שני, ישקע הירח, כך שהתנאים לתצפית בכוכבים ובמטאורים יהיו טובים. כמו כן תתקיים הדרכה על שמי הקיץ והסתיו בלילה מיוחד  זה" אמר מנהל מרכז האסטרונומיה. לדבריו, תכלול התכנית  תצפית במטאורים, תצפית על כוכבי הלכת, נוגה ושבתאי הכרת שמי הסתיו, הסברים והיכרות עם מערכות השמיים. אגדות ופולקלור על מערכות הכוכבים.
משה קאשי: "המועצה האזורית הגלבוע עם מרכז האסטרונומיה, ע"ש אילן רמון  והאגודה הישראלית לאסטרונומיה, מקיימים גם בשנה זו, השביעית במספר, תצפית מרובת משתתפים, הפתוחה לכל המעוניין. השנה, נוצר שיתוף פעולה פורה עם רשות הטבע והגנים והתצפית תתקיים כאמור, בגן הלאומי כוכב הירדן. הפעילות מתאימה לכל הגילים - זוגות צעירים שמחפשים רומנטיקה והגשמת משאלות ליבם, ילדים, בני נוער, הורים וקשישים. במהלך כל הלילה יינתנו הדרכות על מערכות הכוכבים, גלקסיות, כוכבי הלכת, חורים שחורים ותינתן אפשרות לתצפת באמצעות טלסקופים משוכללים".
הוא קורא לבאים למשתתפי ה"לילה הלבן" להצטייד בלבוש מתאים וחם, כסאות נוח, מחצלות, שקשים, אוהלים, אל-תוש, שתייה קרה וחמה ונשנושים ומזכיר כי במקום יש אפשרות ללינת לילה עם מים זורמים, מי שתייה ושירותים.
לפרטים נוספים: אתר מרכז האסטרונומיה ע"ש  אילן רמון, מועצה אזורית הגלבוע, אתר רשות הטבע והגנים והאגודה הישראלית לאסטרונומיה. התצפית מתאימה לכל הגילאים. העלויות: 40 ₪ למבוגר,  30 ₪ לילדים בני 5 – 18.
לפרטים נוספים: משה קאשי: 052-2264333
או לדוא"ל: mkashi235@gmail.com
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים