דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> גם בנות שירות לאומי בכפרי הגלבוע מסייעות בחיסון ילדים נגד הפוליו
 
 
 
 
 כ-30 בנות השירות הלאומי מחמשת כפרי הגלבוע, מוקיבלה, נעורה, טייבה, טמרה  וסנדלה, מסייעות בימים אלה במסגרת התנדבותן, במתן חיסון נגד מחלת הפוליו לילדי הכפרים. הבנות, שחלק מתפקידן, הוא לסייע בין השאר, בתחום החינוך וכן למשפחות המטופלות במחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית הגלבוע, הוצבו מתחילת ההכרזה על מבצע הטיפול בחיסון נגד מחלת הפוליו ב"טיפות חלב" שבכפרים.   

רכז המפעלים האמנותיים במועצה, נאיף זועבי, המלווה את תהליך הגיוס של נערות הכפרים לשנת שירות, מסר כי גבר זרם הביקוש בקרב נערות הכפרים למתן שנת שירות לאומי. "כיום, משרתות כ-30 בנות, לעומת כ-20 לפני שנה. חלקן שירת שנתיים ואחרות הסתפקו בשירות של שנה. מאחר ושחרורן של רוב הבנות יתבצע במהלך חודש ספטמבר הנוכחי, כבר עתה נרשמו כ20 בנות חדשות לשנת שירות לאומי החדשה ונמצאות כעת בשלבי הכשרה. אני מאמין שמספרן של הבנות יהיה גדול מהמחזור האחרון", מסר זועבי.
 
הוא הוסיף כי עזרתן של בנות השירות הלאומי בכפרים, הוא מעבר למצופה בנתינה עצמית. "מנהלי בתי ספר, אחיות ממרפאות ומשפחות מטופלות משבחים את הנתינה של הבנות ומבהירות כי בזכותן, הפעילות למען התושבים בכפר וכן בילדיהם, נעשית ביתר יעילות ומהירות. הם גם ציינו שקשה לתאר את העדר נוכחותן של בנות השירות. "כאן המקום לציין כי במהלך תקופת השירות רוכשות המתנדבות לשירות לאומי, יידע, ניסיון מקצועי וכן כלים לפיתוח האישיות וכישורי מנהיגות, כל אלה יוכלו לשמש אותן רבות בעתיד.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר: "אין ספק שנכונות זו מקרב בנות הכפרים לתרום למדינה ולסביבתן, היא תוצאה של יחסי דו-קיום נפלאים השוררים באזורנו. הבנות מסייעות בנפש חפצה לאוכלוסייה החלשה בכפרם, עוזרות בתחום החינוך לילדים, לרבות חיסונם ממחלת הפוליו, ובכך ממשיכות להרים תרומה משמעותית", אמר ראש המועצה.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים