דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> היישוב האקולוגי הראשון בישראל יוצא לדרך במועצה האזורית גלבוע
 
 
 
 
 
נורית, היישוב האקולוגי הראשון מסוגו בישראל, יוצא לדרך ועולה על קרקע המועצה האזורית גלבוע. היישוב הוא הראשון בישראל בו כל התשתיות מוכוונות לנושא האקולוגי וכל תושבי המקום העתידיים בחרו לחיות חיים אקולוגיים מלאים. זאת החל מחיים בבית פרטי בחיק הטבע שיוקם בבנייה ירוקה ללא שימושים אקולוגיים, ועד אורח חיים אקולוגי מלא גם בחיי הקהילה ביישוב החדש.
 
בנורית ניתן יהיה למצוא עדיפות ברורה לשבילי אופניים על פני כבישים ושדרה ירוקה שתחצה את הישוב ותיבנה בגובה, כדי לא לפגוע בצמחים שמסביב. כמו כן יוקמו מערכת השקיה המתוכננת לחיסכון מקסימאלי במים, בריכות חורף לאגירת מי גשמים ומבני הציבור כולם יוקמו בתקן של בנייה ירוקה. כמו כן במשק הפרטי תהיה אפשרות לשימוש ביתי במיחזור פסולת, ב"מים אפורים" וב"חשמל ירוק".
בימים אלה הושלמו עבודות הפיתוח ליישוב וניתן היתר בנייה ראשון במקום. מדובר בהיתר ראשון למשפחה אחת מתוך 106 מתיישבים אשר נרשמו לפרויקט הקמת נורית. בסופו של הפרויקט צפויים להתגורר בו 450 משפחות, רובן זוגות צעירים, שייהנו מנופי הר הגלבוע מצד אחד, ומנופי עמק חרוד בצד השני. היישוב יוצא לדרך לאחר מאבק של המועצה האזורית גלבוע ושל התושבים העתידיים נגד הפעלת מחצבת גדעונה הסמוכה.
 
עם תחילת העלייה על הקרקע מושלמת הקמתו מחדש של היישוב אשר שימש כמושב של עולי תימן בשנות ה-50 ולאחר מכן היה מקום מושבם של בני גרעין ההקמה של מושב רם און שבגלבוע. בהמשך שימש המקום כבסיס גדנ"ע וננטש בשנת 1994.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים