דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הורים לתלמידי ביה"ס "יד לחמישה" בגלבוע קיימו רב-שיח לחיזוק יחסי הדו קיום עם ערביי הגלבוע
 
 
 
 
בבית הספר "יד לחמישה" של המועצה האזורית, התקיים השבוע, ערב הורים וילדים בנושא השפה הערבית ותרבותה. מדובר ביוזמה משותפת של שמחה בנימין, מחנכת הכיתה, יחד עם נרימן ערטול המורה לערבית, החליטו לקרב את הורי הכיתה ללימודי הערבית. הרעיון נולד מתוך השאיפה ליצור רב שיח המייצג את תלמידי בית הספר, ובמטרה להכשיר מנהיגות עתידית צעירה שתעבוד יחד, ביצירת אקלים חינוכי תרבותי צעיר ותיזום פעילויות משותפות לכלל הילדים, כאשר הרעיון מושתת על ערכים תרבותיים של קבלת האחר, כבוד הדדיסובלנות ושוויון הזדמנויות.
 
המנהלת,המחנכת והמורה לערבית
ענת רביב, מנהלת בית הספר "יד לחמישה", מסרה כי לאחר שילדי בית הספר הכינו בקבוצות מצגות, הופעות וחידונים, מלווים בהומור ובמוסיקה בתמיכת שמחה ונרימן, "למדנו במהלך הערב , מהילדים מילים וביטויים בערבית, למדנו מנהגים בערבית ותרבות ערבית וכן עלה הנושא של חיים בחברה רב תרבותית ובדו קיום, הכל - בעזרת הילדים. נרימן הביאה עימה את אימה ואחותה וכן שכנה, שהלבישו ואיפרו את הילדים וההורים והביאו ממטעמי המזרח. כך חוו כל המשתתפים חגיגה של למידה והנאה", אמרה ענת רביב. לדבריה, יש בערב כזה, הרבה מעבר לפעילות של כיתה והורים. "יש כאן הזדמנות לקירוב של תרבות וסביבת חיים בדרך שמאד מדברת ורלוונטית לילדים ולהוריהם", סיכמה רביב.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, שהטמיע במערכת החינוך את רעיון הדו קיו מתחילת דרכו, בירך על המיזם ואמר, כי המועצה פועלת לגשר ולקרב בין האוכלוסיות השונות בישובי וכפרי הגלבוע בעזרת תוכניות חינוכיות וחברתיות רבות. "אין לי ספק , שרעיון של קיום מפגשים מסוג זה, בבית הספר 'יד לחמישה', מייצג את הגלבוע על תושביו בכבוד רב ויהווה דוגמא ומופת לישובים אחרים, כל זה " מתוך אמונה בכוחם של תהליכי חינוך והשפעתם על עיצוב דמותו של האזרח העתידי בגלבוע, בעידוד יוזמות ותוכניות חדשות וחדשניות של מינהל החינוך במועצה לביסוס עתידם של ילדינו – מהכפר ומהישוב", אמר דני עטר.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים