דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מודל שפת המצויינות: יש שפה ערכית אחת לתושבי הגלבוע
 
 
 
 
עשרות רבות  מאוד של אנשי חינוך, מורים מנהלי בתי ספר, הורים לתלמידים, נציגי מינהל החינוך, נציגי מכון ברנקו וייס, אנשי משרד החינוך בני תנועת הנוער ותלמידי בית הספר למוזיקה, השתתפו ביום חמישי האחרון, בטכס חגיגי לציון שלוש שנות פעילות מודל שפת המצוינות בגלבוע. הטכס נערך בחדר האוכל של קיבוץ גבע לקראת מיסוד מודל שפת מצוינות והפיכתו שלפה ערכית אחת בכל מעגלי החיים בגלבוע . הטכס נערך המעמד ראש המועצה, דני עטר והשתתפו בו סגניו וראש מינהל החינוך, דרור ללוש.  
ראש המועצה עטר:"שפה ערכית אחת לכל מעגלי החיים בגלבוע"
מודל שפת המצוינות, הוא רעיונו של ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, שהחל ביישומו לפני שלוש שנים, שכלל לצד הטמעת ערכים בין התלמידים, ובין היתר נערכה גם החתמה על אמנה לשפת המצוינות בכיתות בתי הספר בגלבוע. מטרת המודל  להקנות ערכים לתלמידי כלל הישובים בגלבוע,  ערכים של העמקת סולידריות חברתית, חיזוק ערבות הדדית בקרב תלמידים, מורים והורים ולמידה והובלה לערכים. המודל הפך בשנה האחרונה למתכונת בית-ספרית, המקיפה את כלל בתי הספר בגלבוע והשבוע עלה מדרגה המודל לשפת מצוינות הפך למועצתי.
בתום הכיבוד, הסבו באי הכנס סביב שולחנות עגולים, על מנת לדון ולגבש ולנסח  יחד אמנה לשפת מצוינות אחידה.
 בזה אחר זה שיבחו נציגי משרד החינוך ומכון ברנקו וייס מבמת הנואמים, את העשייה הברוכה בגיבוש שפת המצוינות, הם ציינו כי הגלבוע על תושביו, דובר שפה אחת – שפת מצוינות וערכית. כמו כן הדגישו כי לעומת ישובים אחרים בארץ, מוביל הגלבוע ביתר הצלחה של הישגים מבורכים
ראש המועצה, דני עטר, אמר בפתח דבריו, כי הרעיון ליזום מודל של שפת המצוינות, נוצר כתוצאה מהצורך לשנות דרך חיים. "אנו חיים בתקופה, שכל מעגלי החיים שלנו מתרכזים בשפה אחת, שפה כלכלית, שפה שאתה מתפתח בזכות עצמך בלבד, ולדעתי זו שפה קשה, בלתי חברתית ובלתי נורמטיבית. אנו, תושבי הישוב, הקיבוץ, המושב והכפר, בחרנו לדבר בשפה אחרת, בשפת המצוינות, היא שפת ערבות הדדית וסולידארית, היא מתחילה כאן בגלבוע ואני משוכנע שתגיע לשאר הישובים בארץ", אמר ראש המועצה. הוא מנה את הישגי הטמעת שפת המצוינות בקרב תלמידי בתי הספר, שבחלקם זכו לדבריו לפרס חינוך ולהוביל בראש תחרויות מדע למיניהם, בבתי ספר יהודים ובבתי ספר ערבים. "אני מאמין שאנו בדרך הנכונה" סיכם ראש המועצה.
 ראש מינהל החינוך, דרור ללוש, העומד בראש פרויקט מודל שפת המצוינות ומארגן הכנס,  אמר כי מודל שפת המצוינות הוא פרי חזונו של ראש המועצה דני עטר, מודל שלדבריו, נותן מענה לצרכים החברתיים והתרבותיים של תושבי המועצה בכלל, ומערכת החינוך בפרט. "יושבים כאן מורים ומורות, עשירות נסיון, מהישוב ומהכפר, העושות רבות להטמעת שפה אחידה של מצוינות בקרב תלמידיהם, עד הגיעם לכיתה י"ב, כאשר המטרה היא להעלות הישגי תלמידיהם, ובין השאר, לממש ערכי סולידריות חברתית ותלות הדדית. האמנה עליה חתמו התלמידים נועדה להטמיע ערכים אלה ואנו שמחים הערב למסד אותה כאמנה מועצתית", אמר ללוש.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים