דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> עלייה באחוזי הזכאות לבגרות בביה"ס אחווה נאעורה
 
 
 
משרד החינוך פרסם את רשימת בתי הספר התיכוניים המצטיינים ובניהם - מקיף אורט אחווה נאעורה גלבוע. לאחר שבית הספר נבחר כפיילוט לתוכנית "מצוינות בהוראה" לפני כ-3 שנים, החלה עלייה במספר מקבלי תעודות הבגרות בבית הספר. בתחילה, אחוזי מקבלי הבגרות עמדו על 33 אחוזים ממסיימי בית הספר בשנת 2012 ומגמת העלייה המשיכה, כשהנתונים עלו ל- 50 אחוזים שקיבלו תעודת בגרות מכלל התלמידים, כשהשנה עומד אחוז מקבלי תעודות הבגרות על 60 אחוזים. לשם ההשוואה, ממוצע אחוזי הזכאות במגזר הערבי בארץ הוא 44 אחוזים בלבד.
מנהל בית הספר, מחמוד זועבי הגיב על הפרסום האחרון ואמר: "אני מוריד את הכובע ומצדיע ליכולתם של המורים לעמוד במשימה שהחלה כפיילוט והשתרשה כדרך עבודה. המורים עברו הכשרה מיוחדת על ידי מרצים ואנשי מקצוע מהטובים במדינה.נוצר כאן צוות שיודע להתמודד טוב יותר עם הבעיות שצצות ועדיין נשאר חדור מוטיבציה להצליח ולהוביל את בית הספר במעלה הגרף. לזאת, אני מוסיף את תמיכתו הנלהבת של ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עטר שדאג להשיג את המשאבים הדרושים שכללו שעות תגבור נוספות וציוד טכנולוגי חדיש לבית הספר".
מחמוד, איך אתם מתכוונים לשמור על ההישג הזה?
"הצבת יעדים חדשים והצמדות לתוכניות עתידיות שכבר בקנה שלנו. בנוסף, אנחנו עושים כל הזמן מיפויים של תלמידים בשלוש נקודות זמן במהלך השנה, בכדי לזהות את הקשיים והחולשות שלהם. הצוות מרכז את הדברים ואז אנחנו מעלים אותם לישיבות הפדגוגיות, על מנת לבחור את הדרך הנכונה לטפל בעניין. כמו כן, המורים ממשיכים לקבל הכשרות והשתלמויות ממשרד החינוך ואורט. בית הספר שלנו נמצא תמיד בלמידה בפן האישי וגם המקצועי. לדוגמא, אנחנו מצמידים לתלמידים מתקשים 'מורה מאמץ' שתומך בילד לימודית ונפשית ובקשר תמידי עם ההורים. הדיאלוג החינוכי, מחזק את היכולת של המורים המקצועיים ביחד עם ההורים להוביל את התלמיד להצלחה".
 
ראש המועצה, דני עטר ביקר לאחרונה בבית הספר ואמר כי "הוא גאה בבית הספר ובצוות החינוכי וכי הוא ימשיך לתמוך בהמשך העשייה המבורכת במקום". 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים