דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> פרס על קידום השלום הוענק לראש המועצה האזורית גלבוע בגרמניה
 
   
ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עטר, קיבל בשבוע שעבר בגרמניה פרס ביחד עם בנו של מושל ג'נין המנוח מוסא קדורה. הפרס נושא את שמו של  אויגן קוגון, הסטוריון נוצרי, ניצול שואה אשר הוחזק על ידי הנאצים במשך שש שנים במחנה בוכנוואלד. הוא מוענק מדי שנה למי שבפעילותם מקדמים שלום, ישוב סכסוכים וחיזוק ערכי הדמוקרטיה.  
עטר וקדורה זכו לקבל את הפרס, בזכות "המחוייבות האמיצה שלהם לעניין פיוס באזור השרוי במלחמה וטרור", כך נכתב בנימוקים לקבלת הפרס בסך 5,000 יורו. "דני עטר ומוסא קדורה המנוח הכירו ששלום יתאפשר אם תקדם לו קומוניקציה. השיח הוליד אמון. מהאמון נוצרה סובלנות והבנה. במישור המקומי צמח הפרח הזעיר הזה של שיתוף פעולה מופתי, אשר ביכולתו להביא בהדרגה לפיוס בין ישראלים ופלשתינים".
דני עטר אמר לאחר קבלת הפרס: "יש בי גאווה גדולה כאשר אני מביא את הפנים היפות של תושבי הגלבוע ושל מדינת ישראל למקומות שונים באירופה. זה לא סוד שאנחנו נתפסים במקומות מסויימים כסרבני שלום ולי יש את הזכות להציג את הפנים האמיתיות של שוחרי השלום בגלבוע ובכל מקום במדינת ישראל. מבחינתי, כאשר עמדתי על הבמה, ניצבו לצידי כל שכני אנשי הגלבוע שהם דוגמא נפלאה לחיים טובים בדו קיום ומתוך הערכה הדדית. כמובן שדמותו היחודית של ידידי מוסא קדורה עליו השלום גם היא היתה לנגד עיני כאשר הודיתי לחברי ועדת הפרס".
דני עטר החליט לתרום את הפרס לטובת קידום פרויקטים לחיזוק דו הקיום בגלבוע.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים