דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בבתיה"ס היסודיים בגלבוע, מציבים "מדריכי מוגנות" ליצירת אקלים מיטבי בין התלמידים
 
 
 
 
ועדת האכיפה למוגנות בבתי הספר של יישובי המועצה האזורית הגלבוע התכנסה השבוע, בהשתתפות נציגי הרשות, ממחלקות הביטחון, החינוך, הנוער והרווחה. בראש הכנס עמדו מנהל מחוז צפון בתוכנית, דובי גלר ומנהלת פרויקט "עיר ללא אלימות" במועצה, גלית בר-גיל, כמו כן נכחו נציגי משמר הגבול, מתנדבי "המתמיד" ונציג הישוב הותיק.
חברי הועדה בדיון
בישיבה הועלו נושאים שוטפים בתחום האכיפה בהתמקדות על בני הנוער. כמו כן ניתנה סקירה ע"י דקלה בן משה, מנהלת היחידה לקידום נוער במועצה שעוסקת בהנחיית מדריכי המוגנות, בן משה ציינה בסיפוק רב, את פעילותם של מדריכי המוגנות בבתי"ס היסודיים, שהוצמדו בשלב זה, לבתי הספר "יד-לחמישה", "נר הגלבוע" ו"עמק חרוד". בר-גיל העלתה לשבח את תרומתם הרבה של המדריכים בבתי הספר, על סיועם ליצירת אקלים מיטבי. "ישנה מגמה להרחיב את היריעה לבתי ספר יסודיים בכפרי הגלבוע, ע"י מתנדבים בשירות הלאומי, וכן בתיכון האזורי 'אורט אחווה גלבוע', אמרה גלית בר-גיל.
 קצין הבטחון של המועצה, משה שלמה והשוטר הקהילתי דוד פרץ, הציגו את הירידה בשיעור הפשיעה באזור הגלבוע. הם ציינו כי ההתמקדות במגמה, היא לבנות תכנית עבודה משותפת, יחד עם התיכונים והורים מהקהילה, לצורך מיגור תופעות שתיית אלכוהול, נהיגה ללא רישיון, מסיבות פרועות ללא השגחה ועוד.
מנהלת פרויקט "עיר ללא אלימות", גלית בר גיל הסבירה, כי המועצה נרתמת לסייע בהקמת סיירות הורים מתנדבים בישובים, שיחד יפעלו לדבריה, לשמור על ביטחונם של בני הנוער. "התהליך בראשיתו אך רבים מההורים מוכנים להירתם למאמץ האזורי" סיכמה בר-גיל. 
מנהלת בית הספר "נר הגלבוע", מירי עיני, ציינה בסיפוק את פרויקט "מדריכי המוגנות". מירי עיני סיפרה כי במסגרת הפרויקט, פוגש המדריך מידי בוקר את הילדים, עם רדתם מההסעה ובהמשך היום, אם יש לתלמיד בעיה כלשהי, מסייע המדריך לתלמיד להשתלב במערכת הלימודית בדרכי נועם. לגבי ילדים שיש להם קושי בשהייה ממושכת בכיתה, מעביר המדריך תלמידים אלה לעבודה בגינה ויחד איתם, עוסקים בגננות. חשובה לא פחות פעילותו של המדריך בהפסקה. הוא, יחד עם התורנים, עוזר ליישר הדורים בין ילדים, שביניהם פרץ ויכוח ובכך מונע התקוטטות ביניהם", ציינה מירי עיני.    
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים