דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> כביש 71 – המחלוקת הסתיימה
 
 
 
 
מסתמן פתרון סופי לכביש הדמים. סגן ראש המועצה האזורית גלבוע וראש מנהל פיתוח כלכלי, עיד סלים, אישר כי הסתיימו כל המחלוקות עם המשקים החקלאיים בתוואי הדרך של הכביש המשודרג, שייסלל בקרוב. "היו לנו כמה הערות חשובות בנוגע למחלפים שתוכננו. כרגע הם צומצמו לשלושה בלבד – תל יוסף, בית השיטה ובצומת נבות. כמו כן דאגנו שיינתן מענה לכניסות הכלים החקלאיים לשדות שבצדי הדרך כפי שהחקלאים דרשו ובצדק" אמר סלים. ההצעה שגובשה, נסגרה בין הצדדים, כשתאריך הביצוע הסופי תלוי ב"נתיבי ישראל". 
סגן ראש המועצה עיד סלים
ציר הנסיעה העמוס ברובו של היום בתנועת משאיות וסחורות, סובל מפקקי ענק שגורמים לנהגים בו לעצבנות, עייפות וחוסר סובלנות וכן להפעלת שיקול דעת לא נכון ועקיפה מסוכנת, מה שמוביל לתאונות דרכים רבות בשנים האחרונות. "כיום רוב הסחורות מגיעות לנמל חיפה, במקום לזה בסוריה ומשם דרך כביש 71 לעבר הירדן. המציאות באזור השתנתה, מה שחייב את משרד התחבורה לחשוב על פתרון קבוע". הוסיף סלים. מעמותת אור ירוק נמסר בזמנו כי "יש לשפר את תשתיותיו של הכביש בדחיפות. על המדינה לסלול נתיב נוסף בכביש, לבנות מפרדה קשיחה למניעת תאונות חזיתיות, להסדיר את הכניסות והיציאות מהיישובים ולהתקין תאורה לכל אורך הכביש - לטובת בטחון התושבים".
המאבקים שניטשו לשינויי המצב הנתון על הכביש נשאו פרי כשב"נתיבי ישראל" הוציאו אל הפועל את בניית ההפרדה המפלסית של כביש 71 שעוברת במקביל לתוואי הרכבת והפרויקט השני מדבר על הרחבת הכביש והפיכתו לדרך רב מסלולית. פרויקטים אלו  הוגדרו על ידי משרד התחבורה כבעלי חשיבות עליונה. כבר בימים אלה ניתן לראות את עובדי חברת חשמל עומלים בהעברת קווי המתח הקיימים לאורך המסלול לטובת הרחבת הכביש בעתיד הקרוב .
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים