דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> "תו ירוק מתמיד" הוענק לבתי הספר היסודיים "עמק חרוד" ו"יד לחמישה" בגלבוע
 
 
 
 
המשרד לאיכות הסביבה ומשרד החינוך העניקו לאחרונה תו של "בית ספר ירוק מתמיד" לשני בתי ספר יסודיים של המועצה האזורית הגלבוע – "עמק חרוד" ו"יד לחמישה", על ניהול אורח חיים "מקיים" בשני בתי הספר.
במועצה האזורית הגלבוע הביעו סיפוק רב מהסמכת שני בתי הספר לבתי ספר ירוקים וציינו כי קהילת  הגלבוע על תושביה רואה חשיבות רבה בהעמקת המודעות לשמירה על הסביבה, בה הם חיים, וכן ניצול נכון של משאבי הטבע ושינוי בנורמות התנהגות. עוד ציינו במועצה כי הגלבוע על ישוביו, מוביל תהליכים של קיימות ואיכות סביבה מזה מספר רב של שנים. "המועצה היתה בין הראשונות בארץ, לאימוץ סדר יום בנושא הקיימות ואיכות הסביבה, תוך עיגונם בשפת המצויינות", נמסר מהמועצה.
חצר ביה"ס "יד לחמישה"
מנהלת משרד החינוך במחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון שיבחה את שני בתי הספר על בחירתם כבתי ספר ירוקים ואמרה: "המושג האקולוגי 'פיתוח רב קיימא' הפך לנחלת הכלל  בהתגברות המודעות הסביבתית ובקצב הגובר והמדאיג של מערכות סובב שקורסות ולא מסוגלות לשאת חיים ולתת שירותים, אבל חשובה ביותר היא המודעות שלנו בני האדם, כי לנו יש דרך לתרום ולשפר ולאו דווקא במלחמה עיוורת נגד כל התערבות אדם בטבע אלא בדרך של התערבות חיובית, מטפחת ומשמרת. אין מקום טבעי לכך יותר ממערכת החינוך שבבואה להגדיר בוגר מחויבת, למען העתיד, להגדיר בוגר בעל אוריינטציה וחשיבה ירוקה , מצוינות אקדמית, מודעות וסולידריות חברתית המגלה אחריות , איכפתיות וחמלה  לסביבה הפיזית בה הוא חי".
 
 סמנכ"לית פיתוח והדרכה, לירז לוי, ציינה כי היא גאה לעדכן את שני בתי הספר של המועצה, בהסמכתם לבתי ספר ירוקים. "לרוב, בתי הספר מקבלים את ההודעה על ההסמכה רק כמה ימים לאחר ועדת השיפוט, אך, בשל הרושם העז של עשייה סביבתית קהילתית עניפה שהותירו שני בתי הספר על חברי הועדה, הם קיבלו את ההודעה על ההסמכה כבר בסיום ועדת השיפוט. זה המקום לציין את העשייה המדהימה שנעשית בשני בתיה"ס, את ההירתמות של הצוותים, את העבודה עם הלב והנשמה, את האהבה הגדולה שהם רוכשים לעמק כולו ואת האהבה לסביבה שהם מקנים לתלמידים ולקהילה", אמרה לוי. היא הביעה תקווה כי תעודות הסמכה אלו, יהיו רק תחילת הדרך לעשייה סביבתית ענפה ופורייה שתסחוף אחריה את כל הקהילה.
 
 בשני בתי הספר קיבלו את הענקת התו הירוק בהתלהבות רבה. מנהלת בית הספר היסודי "עמק חרוד", ליאורה דותן ציינה כי בית הספר זכה לקבלת תו של בית ספר ירוק עמק חרוד נמצא ראוי לקבלת תו "בית ספר ירוק" בגין תוכניות, שתכליתן - חינוך התלמידים לשמירה על הסביבה, ולא פחות חשוב מזה, תוכניות שתכליתן חינוך התלמידים לאהבת הסביבה. "ילד שיאהב את הסביבה בה הוא חי וירגיש שייך אליה, יבין את הטעם בשמירה והגנה על הסביבה" אמרה דותן.


 לימור וייצמן, סגנית מנהלת בית הספר "יד לחמישה" בקרית החינוך ע"ש הרצוג ציינה כי הסמכת בית הספר ל"ירוק מתמיד", מבטאת את התאפיינותו של בית הספר כמקפיד על חינוך לשמירה על סביבה ירוקה, שמשמעו - חינוך לשימוש מושכל במשאבים ושמירה על המערכות האקולוגיות"אנו מאמינים שלבית הספר שלנו תפקיד חשוב בחינוך התלמיד ובהעברת  ערכים אלה לבית, למשפחה ולקהילה, מתוך מחוייבות לרווחת האדם ולערכי  טבע, נוף ומורשת לדור זה ולדורות הבאים, אמרה וייצמן.  
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים