דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> "הנשרים מן הגלבוע" – ועכשיו הסרט
 
 
 
 
חוג הטיס שמפעילה עמותת "נשרים בגלבוע" ביוזמת המועצה האזורית גלבוע הסתיים וכעת, הוא זוכה לסרט דוקומנטרי שיוקרן בקרוב בחיפה. כמידי יום שישי בחצי השנה האחרונה, עשו עשרות תלמידי כיתות י"א, יהודים וערבים מיישובי וכפרי האזור את דרכם אל עבר שדה התעופה במגידו, בכדי לעבור את הקורס שיכשיר אותם להיות טייסים צעירים. הנערים למדו בין השאר, אווירונאוטיקה, מטאורולוגיה, תולדות התעופה ואף ביצעו מספר טיסות מעשיות. משה קאשי, מרכז הפרויקט "נשרים צעירים" ציין כי 14 הטייסים הצעירים שנבחרו בהקפדה מתוך עשרות מועמדים לקורס, עמדו בקריטריונים שהוגדרו מראש – כישורי מנהיגות ומצוינות. 
ראש המוא"ז  עטר בטיסה עם החניכים
עמותת "נשרים צעירים" החלה את הפרויקט היוקרתי המדובר, במטרה להנציח את זכרו של הטייס מיקי קורב ז"ל, שמטוסו התרסק לפני חמש שנים בשדות הזורעים. "מדריך הטיסה של הצעירים היה למעשה חבר קרוב של קרוב ובטקס הסיום בו חולקו התעודות לחניכים, הגיעה גם משפחתו כמובן" אמרה הבימאית נורית דרור, שתיעדה את תהליך הלמידה. דרור (65), תושבת עפולה ואחות בחדר ניתוח במקצועה כבר נרגשת לקראת הקרנת סרטה הדוקומנטרי. "התלוויתי אליהם לכל מקום שאליו הלכו. ניכר היה שהחוויה הזו עשתה להם משהו וכמובן שגם לי". דרור שיצאה לפנסיה, החליטה לעסוק בתחביב שכה אהבה והוא הצילום. "נפתח חוג בעיר שלי והלכתי על זה. מאחוריי כבר כמה סרטים חברתיים שעשיתי". 
התוצאה של המעקב השבועי שלה אחר הצעירים, תוצג בפסטיבל חיפה הקרוב, ב-13 באוקטובר, חול המועד סוכות בשעה: 18:00 במתנ"ס נווה יוסף. "הפסטיבל עצמו הוא של הטלוויזיה הקהילתית "מכאן", ערוץ 98 בממירים.  הכניסה אגב, חופשית. מומלץ בחום.   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים